اخبار اقتصادی
 • تاسیس آموزشگاه سینمایی

  سینما را می‌توان یکی از جذاب‌ترین تفریحات در دو قرن گذشته دانست که ضمن سرگرمی، از بستر مناسبی برای تاثیرگذاری در جامعه برخوردار است.

  سینما را می‌توان یکی از جذاب‌ترین تفریحات در دو قرن گذشته دانست که ضمن سرگرمی، از بستر مناسبی برای تاثیرگذاری در جامعه برخوردار است.

  این روزها کشورهای توسعه یافته با استفاده‌از سینما موضوعات و مشکلات مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و… را بیان می‌کنند.

  در واقع می‌توان با تکیه بر سینما بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی را به زبانی ساده و قابل لمس بیان کرد.

  سینما از چارچوب مناسبی برای فرهنگ سازی و رفع بحران‌های موجود در جامعه برخوردار است. با توجه به گستردگی و وسعت بی‌نهایت این شاخه‌ از هنر، می‌توان به مسائل مختلفی مثل وطن پرستی، عشق، اصالت و… پرداخت.

  اهمیت و تاثیر این هنر به قدری زیاد است که این روزها کشورهای توسعه یافته مبالغ زیادی را در این بستر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

  باید اعتراف کرد که با سرمایه‌گذاری درست در صنعت سینما، می‌توان کشور را به سمت توسعه بیشتر و جامعه‌ای روشن‌تر حرکت داد. بی‌شک مهم‌ترین سرمایه این هنر، برخورداری از متخصصین و هنرمندان واقعی است. ازهمین رو، باید پیش‌از هر اقدامی برای پرورش نیروهای کاربلد و متخصص اقدام کرد تا در نهایت آثار سینمایی ارزشمند و موثری خلق شود.

  نیاز جامعه به رشد بیشتر، موجب شده‌است تا افراد دغدغه‌مند به دنبال فراهم کردن بستری برای ارتقای فرهنگ جامعه باشند.

  همین موضوع موجب شده‌است تا در سال‌های اخیر آموزشگاه‌های سینمایی زیادی در کشور تاسیس شوند. البته برای اینکه بتوان یک آموزشگاه سینمایی را تاسیس کرد، باید چند گام مهم برداشت. مهم‌ترین اقدام، اخذ مجوز آموزشگاه سینمایی است.

  در ادامه در مورد اقدامات مهمی که باید برای تاسیس آموزشگاه سینمایی برداشته شود، توضیحاتی را شرح خواهیم‌داد.

  تاسیس و اخذ مجوزآموزشگاه سینمایی:

  همان‌طور که پیشتر گفته شد، سینما از بستر مناسبی برای فرهنگ‌سازی و معرفی هنجارهای اجتماعی برخوردار است. به همین منظور می‌توان با برنامه ریزی‌های گسترده، تخصیص بودجه و پرورش نیروهای کارآمد به خلق آثار هدفمند کمک کرد.

  به‌منظور پرورش نیروهای کاربردی و خلاق و در راستای آن، خلق آثار برجسته سینمایی باید افراد علاقمند را در بستری مناسب رشد داد. آموزشگاه‌های سینمایی همان بستری مناسبی هستند که می‌توان در آن به آموزش علاقمندان در رشته‌های سینمایی، سمعی و بصری پرداخت. در حقیقت هدف اصلی از تاسیس این آموزشگاه‌ها در کشور عزیزمان، اشاعه هرچه بیشتر صنعت هنر در سایه اخلاق و شئونات اسلامی است.

  تاسیس آموزشگاه سینمایی سه مرحله اصلی دارد:

  1. اخذ موافقت اصولی
  2. معرفی مکان و اخذ تائیدیه های مربوط به مکان
  3. صدورپروانه تاسیس(مجوز فعالیت)

  توضیحات: صدور موافقت اصولی به منزله صدورمجوز فعالیت نمی باشد و متقاضیان می بایست پس از صدور موافقت اصولی نسبت به معرفی ساختمان واجد شرایط به بازرسین ارگان صادر کننده مجوز فعالیت و همچنین بازرسین اداره اماکن اقدام نمایند بدیهی است پس از صدور تائیدیه های مربوط به مکان فعالیت ارگان مرجع صادر کننده مجوز نسبت به صدور پروانه فعالیت اقدام خواهد نمودمتراژساختمان و همچنین شرایط لازم برای تایید ساختمان جهت تاسیس آموزشگاه سینمایی توسط بازرسین مربوطه و همچنین مطابق قوانین ارگان ذیربط تعیین می گردد بنابر این قبل از اجاره و یا خرید ساختمان مورد نظر حتما در این زمینه با کارشناسان ذیصلاح مشورت نمایید

  سوال مهم: موسس آموزشگاه سینمایی چه شرایطی باید داشته باشد؟

  بستگی به ارگان صادر کننده مجوز آموزشگاه سینمایی شرایط موسس تعیین می گردد

  اخذ پروانه آموزشگاه سینمایی همراه با موسسه مشاورین اندیشه آسیا

  موسسه مشاورین اندیشه آسیا، یک مجموعه مطمئن برای تاسیس انواع آموزشگاه‌ها و موسسه‌های فرهنگی هنری است. همه ما به خوبی می‌دانیم که برای اخذ مجوز آموزشگاه‌ باید مسیر پر فراز و نشیبی طی شود. بدون شک با همراهی افرادی که به خوبی با این مسیر آشنایی دارند، می‌توان این راه را به آسانی طی کرد.

  افتخار مجموعه اندیشه آسیا همراهی موسسین در تمامی لحظه‌های مهم تاسیس آموزشگاه است. افرادی که قصد تاسیس آموزشگاه سینمایی را دارند، می‌توانند از مرحله اخذ مجوز تا مرحله راه‌اندازی آموزشگاه وهمچنین مشاوره استخدام و قرارداداساتید و پرسنل-مشاوره تبلیغات ویژه موسسات آموزشی – اخذ گواهینامه ایزو- مشاوره و وکالت در امور دارایی- بیمه و اداره کار –اخذ تسهیلات و وام جهت توسعه آموزشگاه– تهیه طرح توجیهی آموزشگاه خود را به موسسه مشاورین اندیشه آسیا بسپارند.

  خوشبختانه موسسه اندیشه آسیا از تجربه کافی برای انجام مراحل مختلف تاسیس انواع آموزشگاه برخوردار است و و در این زمینه با روش‌های نوین و خلاقانه مشکلات مجموعه شما را مرتفع می نماید.

  درصورتی که به دنبال یک حامی مطمئن برای پیشبرد اهداف آموزشی خود هستید، حتما به وب سایت موسسه مشاورین اندیشه آسیا با آدرس https://andisheasia.ir/ مراجعه نمایید. با رجوع به این وب سایت به خوبی با پیشینه و سوابق این مجموعه آشنا خواهیدشد. درصورتی که سوالات بیشتری در ذهن دارید، حتما با شماره تلفن 88906598-021 تماس حاصل کنید و سوالات خود را با کارشناسان این مجموعه در میان بگذارید.

  منبع:

  موسسه مشاورین اندیشه آسیاقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی