اخبار اقتصادی
 • کارگران معدن آسمینون مطالبات خود را قانونی پیگیری کنند/ کارفرما موظف به پرداخت به موقع حقوق کارگران است

  دادستان عمومی و انقلاب منوجان:

  دادستان عمومی و انقلاب منوجان تاکید کرد: حقوق و دستمزد کارگران معدن آسمینون باید در زمان معین پرداخت شود، در عین حال کارگران معدن آسمینون باید مطالبات خود را از طریق قانونی پیگیری کنند.

  دادستان عمومی و انقلاب منوجان تاکید کرد: حقوق و دستمزد کارگران معدن آسمینون باید در زمان معین پرداخت شود، در عین حال کارگران معدن آسمینون باید مطالبات خود را از طریق قانونی پیگیری کنند.

  به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، امید رضایی گفت: همه ما به عنوان خادم مردم ملزم به رعایت نظامات دولتی و اجرای قانون هستیم و هر مدیری در حوزه مسئولیتش مکلف است قانون را به نحو احسن اجرا کند.

  وی اظهار داشت: در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی که امسال را سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی ها» نامگذاری کرده‌اند و همچنین تاکید رئیس قوه قضائیه درخصوص حمایت از تولید ملی، با هرگونه ایجاد ناامنی و ممانعت از تولید، برخورد قانونی مناسب صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه حقوق و دستمزد کارگران معدن آسمینون باید در زمان معین پرداخت شود، افزود: کارگران معدن آسمینون باید مطالبات خود را از طریق قانونی پیگیری کنند و با هر گونه تجمع غیر قانونی و راه بندان که موجب اخلال در نظم عمومی جامعه شود طبق قانون برخورد خواهد شد.

  رضایی از کارگران معدن آسمینون خواست با همدلی، اجازه ندهند چرخ این واحد تولیدی از حرکت باز بایستد و تولید متوقف شود.

  وی اظهار کرد: اجرای دقیق وظایف قانونی توسط مدیران از سویی به این معنی است که در صورت‌عدم اجرای درست تکالیف قانونی؛ مدیران ضامن هستند و باید پاسخگوی اقدام و عمل خود باشند.

  دادستان عمومی و انقلاب منوجان با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضائیه در زمینه ترک فعل مدیران گفت: پس از صدور این بخشنامه، تأکیدات فراوانی از سوی رئیس کل دادگستری استان کرمان بر اجرای این بخشنامه صورت گرفت که ماحصل آن ساماندهی اقدامات مؤثری در این بخش خواهد بود.

  رضایی در ادامه افزود: نگاه ما به مسائل در وهله اول نگاه پیشگیرانه با هدف جلوگیری از وقوع جرم و بروز تخلف از جمله ارائه ارشاد و تذکر به مدیران است و در صورتیکه شاهد تضییع حقوق عمومی به دلیل‌عدم انجام تکالیف قانونی توسط سازمانها و ادارات دیگر و ترک فعل مدیران باشیم بدیهی است که در چهارچوب قانون برخورد خواهیم کرد.

  دادستان عمومی و انقلاب منوجان افزود: ضمن مساعدت به مدیران در زمینه انجام وظایف و تکالیف قانونی شأن؛ در راستای دفاع از حقوق عامه و حفظ حقوق بیت المال، ضمن نظارت بر حُسن اجرای قانون و رصد تغییر و تحولات با هرگونه ترک فعل مدیران که منجر به تضییع حقوق مردم شود برخورد خواهد شد.

  لازم به ذکر است؛ در پی تعطیلی شرکت معادن آسمینون منوجان در نوروز امسال، ۱۲۰۰کارگر بیکار شده در اعتراض به نامشخص بودن وضعیت شغلی خود، ۱۵ فروردین ماه از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۱۸ راه ترانزیتی استان هرمزگان، کرمان و سیستان بلوچستان را مسدود واز رفت آمد وسیله نقلیه جلوگیری کردند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی