اخبار خودرو
 • فاصله قیمت کارخانه و بازار خودرو باید 5 درصد باشد

  به گزارش خبرخودرو، عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: قابلیت اجرایی تولید یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو در سال جاری منوط به اصلاح قیمت خودرو و بهبود وضعیت نقدینگی خودروسازان است.


  به گزارش خبرخودرو، عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور گفت: قابلیت اجرایی تولید یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو در سال جاری منوط به اصلاح قیمت خودرو و بهبود وضعیت نقدینگی خودروسازان است.

  محمدعلی ذکریایی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص دلایل عدم تحقق برنامه‌های خودروسازان مبنی بر تولید یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در سال 99 اظهار داشت: هدف‌‌گذاری‌های اولیه خودروسازان مبتنی بر واقعیت نبوده و علی‌رغم تمامی مسائل شرکت ایران خودرو با تولید بیش از 500 هزار دستگاه خودرو در سال گذشته، توانسته گام‌های موثری را در جهت تحقق شعار جهش تولید بردارد و امیدواریم در سال جاری وضعیت بهتر شود.

  وی افزود: با توجه به اینکه قیمت خودرو واقعی نشده و ایران خودرو و سایپا در بحران زیان‌دهی هستند، با وجود تلاش بیشتر، محقق نشدن شعار یک میلیون و 200 هزار دستگاه ناشی از فقدان نقدینگی و زیان دهی شرکت‌های خودروسازی بوده و قطعه‌سازان با مشکلات شدیدی در وصول مطالبات‌شان مواجه بودند و تحقق یک میلیون و 200 هزار دستگاه دور از واقعیت بود.

  عضو انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان خودرو کشور با اشاره به فاصله قیمتی خودرو از کارخانه تا بازار که رانتی حدود 30 تا 40 درصد را نصیب رانت‌خواران کرده است، گفت: فاصله قیمت کارخانه و بازار می‌بایست تا میزان 5 درصد کاهش بیابد و همچنین در صورت اصلاح قیمت خودرو و بهبود وضعیت نقدینگی شرکت‌های خودروسازی، شعار سال جاری مبنی بر تولید یک میلیون و 250 هزار دستگاه خودرو قابلیت اجرایی دارد.

  ذکریایی در پایان در خصوص آمادگی قطعه‌سازان و خطوط تولید قطعه‌سازی از لحاظ تکنولوژی، ماشین‌آلات و تامین مواد اولیه خاطرنشان کرد: قطعه‌سازان از این لحاظ از خودروسازان پیشی گرفته‌ و به جایگاه قابل اطمینانی رسیده‌اند و بر اساس آمارهای دقیق، درصد ساخت داخل به قدری افزایش یافته که نیاز به واردات کاهش یافته و این امر بیانگر توان قطعه‌سازان در تامین نیازهای مربوط به وارادات قطعات با تکنولوژی بالا است که این صنعت را از واردات بی‌نیاز کرده است.
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی