اخبار اقتصادی
 • تخلف وزارت نیرو برای تخصیص آب فاز۲ طرح ۵۵۰ هکتاری خوزستان ثابت شد

  رئیس مجمع نمایندگان خوزستان:

  اهواز- رئیس مجمع نمایندگان خوزستان گفت: تخلف و کوتاهی وزارت نیرو در خصوص تخصیص آب برای فاز دوم طرح ۵۵۰ هکتاری خوزستان توسط رئیس کمیسیون اصل ۹۰ ثابت شد.

  سید کریم حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به دنبال عمل نکردن به تعهدات وزارت نیرو در خصوص تخصیص آب برای فاز دوم طرح ۵۵۰ هکتاری مقام معظم رهبری (تسطیح اراضی) و با پیگیری‌های مکرر و برگزاری جلسات مجمع نمایندگان با وزیر نیرو نسبت به طرح سوال و حتی استیضاح این وزیر اقدام کردیم.

  وی افزود: همچنین مکاتبات و جلساتی را با مسئولان دستگاه‌های مختلف از جمله سازمان برنامه و بودجه، جهاد کشاورزی و معاون اول رئیس‌جمهور داشتیم ولی شاهد پیشرفت محسوسی در خصوص تخصیص آب برای اجرای فاز دوم طرح نبودیم.

  رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کرد: با وجود دستورات مسئولان ملی، رئیس‌جمهور و معاون اول وی اما تخصیص آب به فاز دوم طرح ۵۵۰ هزار هکتاری صورت نگرفته است.

  حسینی عنوان کرد: در نهایت بعد از این کارشکنی‌ها شکایتی را با امضای ۱۸ نماینده استان به کمیسیون اصل ۹۰ تحویل دادیم که در این شکایت و بر اساس مستندات و مکاتبات قبلی تقاضای رسیدگی به استنکاف مسئولان وزارت نیرو را در خصوص تخصیص آب ارائه دادیم.

  وی خبر داد: به دنبال آن زمان برگزاری جلسه رسیدگی در کمیسیون اصل ۹۰ تعیین و دو روز گذشته در جلسه رسیدگی به شکایت علیه مسئولان وزارت نیرو با حضور مجمع نمایندگان خوزستان برگزار و پس از بررسی‌های مختلف، توضیحات لازم نیز توسط مسئولان سازمان برنامه و بودجه و وزارت جهاد کشاورزی ارائه شد.

  رئیس مجمع نمایندگان خوزستان تأکید کرد: در جمع‌بندی جلسه توسط رئیس کمیسیون اصل ۹۰ قصور وزارت نیرو در این زمینه مشخص و محرز شد و به همین دلیل کمیسیون مهلت ۲۰ روزه‌ای را برای جمع‌بندی توضیحات سازمان برنامه و بودجه، وزارت جهاد کشاورزی و نیرو اعلام کرد تا جلسه بعدی را نیز در ۲۰ روز آینده تشکیل دهیم.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی