فناوری
 • «انت گروپ» جک ما به هولدینگ مالی تحت نظارت بانک مرکزی چین تبدیل می‌شود

  شرکت «انت گروپ» (Ant Group) می‌خواهد برای رفع نگرانی‌های مراجع قضایی چین به یک هولدینگ مالی تبدیل شود و تحت نظارت بانک مرکزی این کشور به فعالیت‌های خود ادامه دهد.

  «پن گونگ‌شنگ» قائم مقام «بانک خلق چین» در بیانیه‌ای گفته نمایندگان شرکت «انت» دیروز با چهار بازوی رگولاتوری چین دیدار داشتند تا نگرانی‌های موجود در بحث انحصارطلبی را برطرف کنند. او همچنین گفت انت گروپ در ماه‌های اخیر مشغول همکاری با بانک خلق چین بوده تا برنامه‌ مناسبی را برای اصلاح وضعیت خود تدوین کند.

  مطابق این برنامه، انت گروپ پذیرفته که به یک هولدینگ مالی زیر نظارت بانک مرکزی چین تبدیل شود. این شرکت قرار است امکانات پرداخت بیشتری را در اختیار کاربران خود بگذارد و هرگونه رابطه ضدرقابتی میان «علی‌پِی» و سایر محصولات مالی نظیر Huabei و Bibai را از بین ببرد.

  این تصمیم در شرایطی گرفته می‌شود که انت گروپ در ماه نوامبر عرضه اولیه سهام خود را به خاطر مخالفت نهادهای قانونی به حالت تعلیق درآورد. این شرکت ظاهرا می‌خواست بیش از ۳۴ میلیارد دلار از سهام خود را عرضه کند و وارد بازار سهام هنگ کنگ و شانگهای شود. علاوه بر این، چند روز پیش در خبری به اطلاع شما رساندیم که علی‌بابا، دیگر شرکت متعلق به «جک ما» به خاطر نقض قوانین ضدرقابتی چین ۲.۷۵ میلیارد دلار جریمه شده است.

  «سازمان دولتی تنظیم بازار چین» شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که علی‌بابا از سال ۲۰۱۵ مشغول سوءاستفاده از قدرت خود در بازار بوده و جلوی رشد سایر فروشگاه‌های اینترنتی را گرفته است. این سازمان گفت چنین اقداماتی جلوی جریان آزاد کالاها و خدمات را می‌گیرد و قوانین ضدانحصاری چین را زیرپا می‌گذارد.

  علی‌بابا حالا علاوه بر پرداخت سنگین‌ترین جریمه تاریخ شرکت‌های چینی قبول کرده که اصلاحات جامعی را در سازوکارهای خود انجام دهد. از جمله این کارها می‌توان به اتخاذ سیاست‌های رقابتی منصفانه، حمایت از فروشندگان و افزایش کنترل‌های داخلی اشاره کرد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی