اخبار اقتصادی
 • انتقاد از سیاست‌های تامین اجتماعی/ دلیل مانع تراشی‌ها برخی مسئولان را متوجه نمی‌شویم؟!

  در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

  یک فعال کارگری از سیاست‌های یک بام و دو هوای تامین اجتماعی دربرابر بازنشستگان انتقاد کرد.

  یک فعال کارگری از سیاست‌های یک بام و دو هوای تامین اجتماعی دربرابر بازنشستگان انتقاد کرد.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، علی ترکاشوند گفت: طبق مواد ۹۶ تامین اجتماعی و ۱۱۱ قانون کار؛ پرداختی‌ها به بازنشستگان باید منطبق بر واقعیت‌های اقتصادی و شاخص‌ها انجام شود اما دلیل برخی اقدامات مسئولان این سازمان را متوجه نمی‌شویم.

  این فعال کارگری اظهار داشت: سالیان سال؛ بازنشستگان شریف و نجیب تامین اجتماعی به‌رغم تمامی مشکلات و فقر شدید مالی سکوت کردند اما حال مسئولان تامین اجتماعی وعده بهبودی اوضاع اقتصادی بازنشستگان را می‌دهند و از تخصیص ده‌ها هزار میلیارد بودجه برای همسان‌سازی حقوق‌ها خبر می‌دهند و در عمل آنچه اتفاق می‌افتد، ناکافی بودن حقوق دربرابر تورم و گرانی‌های وحشتناک است!

  ترکاشوند مراتب حمایت قاطع بازنشستگان شهرستان ری را از تصمیمات و اقدامات کانون‌های بازنشستگی و اتحادیه پیشکسوتان کارگری اعلام کرد و گفت: متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی حق مسلم و قانونی آنان است و هنوز هم یک میلیون تومان با حقوق نسبتا واقعی خود فاصله داریم.

  وی گفت: البته مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی دراین باره دستور بازنگری داده‌اند اما سوال این است که چرا برخی اشکال تراشی‌ها و موانع حقوقی برای بازنشستگان پیش می‌آید؟قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی