اخبار اقتصادی
 • دلسردی کارشناسان بهداشت حرفه‌ای، ثمره تبعیض آشکار است

  در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛

  عضو هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های ایمنی و بهداشت کار گفت: وزارت بهداشت در تخصیص سهمیه کرونا برای استخدام دولتی کارشناسان بهداشت حرفه‌ای جانب انصاف و عدالت را نگه دارد.

  عضو هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های ایمنی و بهداشت کار گفت: وزارت بهداشت در تخصیص سهمیه کرونا برای استخدام دولتی کارشناسان بهداشت حرفه‌ای جانب انصاف و عدالت را نگه دارد.

  وحید فرحبخش در گفتگو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با تضییع حقوق کارشناسان بهداشت حرفه‌ای شاغل در بخش خصوصی گفت: علیرغم اینکه در این ایام شیوع ویروس کرونا تمامی گروهای بهداشتی و درمانی با تمام وجود و بدون چشمداشت برای بهبود شرایط و عبور از بحران در تمام طول شبانه‌روز تلاش کرده‌اند. 

  عضو هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های ایمنی و بهداشت کار ادامه داد: کارشناسان بهداشت حرفه‌ای شاغل در صنعت و بیمارستان‌های خصوصی و دولتی به فعالیت صادقانه خود ادامه دادند که کنترل ویروس مرگبار کرونا در محیط‌های کاری، نتیجه تلاش مستمر این افراد بود. آمار پایین ابتلاء کارگران و کارکنان در شرایطی حاصل شده است که این افراد به فعالیت خود ادامه دادند. به طور قطع و یقین، دسترسی به این موضوع بدون کنترل و مدیریت قوی کارشناسان بهداشت حرفه‌ای امکان‌پذیر نبود. 

  رئیس انجمن ایمنی و بهداشت حرفه‌ای استان اذربایجان‌شرقی تصریج کرد: اکنون که در آستانه استخدام دولتی قرار داریم، آن‌ها مورد بی‌مهری قانونگذاران داخلی وزارت بهداشت قرار گرفته‌اند و سهمیه کرونا را صرفا به شاغلان مراکز درمانی دولتی تخصیص داده‌اند. پرسشی مطرح می‌شود، آیا کنترل و مدیریت بیمارستان‌های خصوصی یا واحدهای صنعتی بزرگ چند صد نفره از مراکز دولتی آسان‌تر است؟ دلیل این برخورداری کمتر چیست؟ 

  فرحبخش گفت: دلسردی کارشناسان بهداشت حرفه‌ای، ثمره این تبعیض آشکار است. به‌طور قطع، دولت و وزارت بهداشت برای اجرای برنامه‌های حوزه سلامت در سطح ملی و منطقه‌ای در محیط‌های کاری به همکاری این عزیزان نیاز داشته و خواهد داشت. 

  او توضیح داد: بهتر است با تصمیمات عجولانه و غیرکارشناسانه سبب نفاق در بین بخش‌های حاکمیتی و غیرحاکمیتی نشویم. من از سعید نمکی (وزیر بهداشت) و احمد جنیدی (رییس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت) درخواست می‌کنم که به این موضوع ورود کنند و درباره تغییر این موضوع تصمیم بگیرند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی