اخبار اقتصادی
 • نخست‌وزیر کره‌جنوبی: منابع مالی ایران باید به سرعت آزاد شوند

  نخست‌وزیر کره‌جنوبی که از روز گذشته به ایران سفر کرده است، گفت: کره‌جنوبی باید به سرعت ۷ میلیارد دلار دارایی‌های بلوکه‌شده ایران در بانک‌های سئول را با هدف رفع بن‌بست در روابط دیپلماتیک تهران - سئول آزاد کند.

  به گزارش همشهری‌آنلاین به نقل از ایرنا، خبرگزاری یونهاپ روز دوشنبه با اعلام این مطلب نوشت: چانگ سیه کِیون این سخنان را در سفر به تهران جایی که با مقامات ایرانی در ارتباط با تنش در مورد وجوه بلوکه‌شده ایران در سئول به دلیل تحریم‌های آمریکا گفت‌وگو می‌کرد، اظهار کرد.

  چانگ روز دوشنبه به خبرنگارانی که وی را در این سفر همراهی می‌کنند، گفت: من قبلاً هم گفته‌ام که ‌این پول، پول ایران است و باید به صاحب آن برگردانده شود. بهتر است راهی پیدا کنید و سریع آن را برگردانید. 

  وی افزود: انجام این کار به نفع کره‌جنوبی است و باید تلاش شود بر «محدودیت‌های مختلف» که مانع از آزادسازی این پول می‌شوند، غلبه شود. 

  نخست‌وزیر کره‌جنوبی یادآوری کرد که مقامات ایرانی در دیدار با وی، ناامیدی خود را از بن‌بست در شرایط موجود ابراز داشته و خواستار راه حل سریع شده‌اند. 

  چانگ اولین نخست‌وزیر کره‌جنوبی است که پس از ۴۴ سال از ایران بازدید کرده است. 

  وی روز گذشته نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری ایران، گفت کره‌جنوبی مایل است از برجام برای شروع مجدد گفت‌وگوها حمایت کند. 

  چانگ به خبرنگارانی که وی را در این سفر همراهی می‌کنند توضیح داد: کره‌جنوبی باید با مبادله فعالانه دیدگاه‌هایش با ایالات متحده، آلمان و سایر کشورهای طرف قرارداد برجام، در تصمیم‌گیری برای بازگرداندن توافق به مسیر اصلی سهیم باشد. 

  همچنین وی روز گذشته در جریان کنفرانس مطبوعاتی با جهانگیری گفته بود کره‌جنوبی «برای حل مسئله وجوه بلوکه‌شده» باید همکاری با کشورهای مرتبط، از جمله ایران را افزایش دهد. 

  چانگ قرار است روز سه‌شنبه پس از پایان یک اقامت سه روزه به سئول بازگردد. 

  • دیدار نخست وزیر کره جنوبی با علی لاریجانی 
  • نخست‌وزیر کره جنوبی با قالیباف دیدار کرد 
  • تصاویر | متن و حاشیه دیدار نخست وزیر کره جنوبی با قالیباف و لاریجانی


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی