جهان
 • ترکیه در امور اوکراین مداخله نکند

  هشدار روسیه به اردوغان؛

  وزیر امور خارجه روسیه طی اظهاراتی خوستار عدم مداخله ترکیه در امور و تنش های موجود میان مسکو و کی یف شد.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی اظهارات اخیر «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهوری ترکیه در دیدار با همتای اوکراینی خود، «ولادیمیر زلینسکی» مبنی بر به رسمیت شناخته نشدن الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه از جانب ترکیه، وزیر امور خارجه روسیه به این اظهارات اردوغان واکنش نشان داد.

  بر اساس این گزارش، «سرگئی لاوروف» طی اظهاراتی از ترکیه خواست در مورد مسائل میان مسکو و کی یف مداخله نکرده و گفت: ما قویاً توصیه می‌کنیم که تمامی ملت‌های مسئولیت پذیر که ما با آنها در ارتباط هستیم – از جمله ترکیه، به تحلیل شرایط موجود و بیانیه‌های بی پایان نظامی گونه کی یف بپردازند.

  وی همچنین در ادامه سخنان خود افزود: ما در خصوص تقویت این احساسات نظامی گونه به آنها هشدار می‌دهیم.

  وزیر امور خارجه روسیه همچنین در واکنش به فروش پهپاد از سوی ترکیه به اوکراین تاکید کرد که در سال ۲۰۱۴ (سال رخداد انقلاب اوکراین) نیز همین تشویق‌های خارجی بود که موجب اقدام نخبگان سیاسی اوکراین برای انجام کودتا علیه دولت شده و با سقوط دولت نیز دولت تازه تاسیس این کشور دست به اقدامات تجاوزگرانه علیه مردم این کشور زد.

  لاوروف که این سخنان را در جمع خبرنگاران حاضر در کنفرانس خبری خود در قاهره مطرح میکرد، از حاضرین پرسید: ایالات متحده با چه هدفی نیروهای نظامی و کشتی های جنگی خود را در اوکراین، یعنی هزاران کیلومتر دور از آبهای ساحلی خود مستقر کرده است؟

  وی افزود: اساساً فعالیت‌های نظامی آمریکا از جمله استقرار کشتی‌های نظامی این کشور در دریای سیاه به صورت معمول نیز رخ می‌دهد، البته اینبار با انرژی بیشتر و با لفاظی‌های تجاوزگرانه همراه شده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی