اخبار اقتصادی
 • هیچ کشتارگاهی در استان مرکزی حق توقف کشتار مرغ را ندارد

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی:

  اراک- معاون اقتصادی استانداری مرکزی با اشاره به اینکه از اواسط اسفندماه تا کنون ۱۲۰ پرونده تخلف مرغداران استان به مراجع قضائی ارجاع شده است، گفت: هیچ کشتارگاهی حق توقف کشتار مرغ را ندارد.

  به گزارش خبرنگار مهر، سعید فرخی ظهر دوشنبه در سومین جلسه ستاد تنظیم بازار استان با اشاره به شرایط نامطلوب استان در بحث تأمین مرغ در اسفندماه سال گذشته، اظهار کرد: خوشبختانه با مصوبه شورای تأمین استان مبنی بر عدم خروج مرغ از استان در اواخر سال گذشته و مصوبات ستاد تنظیم بازار استان خوشبختانه استان هم اکنون در تأمین و توزیع مرغ مشکلی ندارد.

  وی ادامه داد: با برنامه ریزی های خوبی که در استان در بحث تأمین و توزیع مرغ شده است استان نسبت به سایر استان‌های کشور در بحث قیمت و نحوه توزیع مرغ از شرایط مطلوبی برخوردار است و طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب مرغ ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف‌کننده است.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی تاکید کرد: مرغداران در حال تولید مرغ در داخل استان مرکزی با اولویت تأمین مرغ استان موظف به تحویل آنها به کشتارگاه‌های استان هستند و کنترل و نظارت بر این امر از سوی نهادهایی همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی و مراجع نظارتی با جدیت دنبال می‌شود و چنانچه تخلفی صورت گیرد پرونده فرد متخلف به سازمان تعزیرات و مراجع مربوطه تحویل داده می‌شود که این امر باعث بروز مشکلاتی در سهمیه‌های آینده فرد متخلف خواهد شد.

  ۱۲۰ پرونده تخلف مرغداران استان به مراجع قضائی ارجاع شده است

  فرخی با اشاره به اینکه از اواسط اسفندماه سال گذشته تا کنون ۱۲۰ پرونده تخلف مرغداران استان به مراجع قضائی ارجاع شده است، گفت: تمام مرغداران دارای سهمیه دولتی موظف به عرضه مرغ خود هستند و همچنین کشتارگاه‌ها موظف به کشتار مرغ هستند.

  وی ادامه داد: هیچ کشتارگاهی حق توقف کشتار مرغ را ندارد و باید تولیدات را بر اساس نحوه توزیع و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بین شهرستان‌های مختلف توزیع کند که این امر توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان جهاد کشاورزی، اتاق اصناف استان و فرمانداری‌ها با حضور نمایندگان مقیم در کشتارگاه در سطح خرده‌فروشی در حال رصد است.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: استان مرکزی هیچ مشکلی در میزان جوجه‌ریزی، میزان عرضه و میزان تأمین در روزهای آینده نخواهد داشت و هم اکنون روزانه حدود ۱۱۰ هزار قطعه مرغ زنده و از نظر وزنی ۲۲۰ تن به کشتارگاه‌های استان منتقل می‌شود، ضمن اینکه حدود ۱۰۰ تا ۱۲۰ تن مرغ در استان توزیع می‌شود.

  فرخی با تاکید بر اهمیت توزیع کالاهای تنظیم بازاری در بین عموم افراد جامعه، گفت: با کارخانه‌های متخلف در راستای قیمت‌گذاری باید برخورد جدی صورت گیرد ضمن اینکه انبار مناسب برای نگهداری کالاها در استان باید در نظر گرفته شود.

  متأسفانه هنوز روغن جامد و نیمه جامد به اندازه کافی عرضه نشده است

  وی با بیان اینکه استان مرکزی در تأمین روغن وضعیت نسبتاً خوبی دارد، گفت: متأسفانه هنوز روغن جامد و نیمه جامد به اندازه کافی عرضه نشده است که باید برای تأمین آن برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد ضمن اینکه سهمیه هر شهرستان برای روغن‌های جامد و نیمه جامد باید مشخص شود و نحوه توزیع این اقلام باید به گونه‌ای باشد که شاهد تجمع مردم برای خرید آن نباشیم.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در پایان بیان کرد: متأسفانه شرکت‌های تولیدی، روغن را به قیمت مصرف‌کننده به مباشران تحویل می‌دهند و همین امر باعث ضرر مباشران شده است که این اقدام آنها تخلف محسوب می‌شود و باید با آنها برخورد جدی شود.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی