جهان
 • راه اندازی خط تلفن ویژه از سوی چین برای گزارش پستهای اینترنتی علیه حزب کمونیست

  سازمان تنظیم ارتباطات سایبری چین با راه اندازی یک خط تلفنی ویژه برای گزارش کردن انتقادات اینترنتی از حزب حاکم کمونیست و تاریخچه آن، متعهد به برخورد با "پوچگرایان تاریخی" در آستانه صدمین سالگرد تاسیس حزب در ماه ژوئیه شده است.

  به گزارش ایسنا، به نقل از گاردین، بر اساس یک اعلامیه ارائه شده از سوی یک واحد اداره فضای مجازی چین، این خط تلفن ویژه به مردم اجازه گزارش کردن کاربران اینترنتی که در فضای مجازی تاریخچه حزب را "تحریف کنند"، به رهبران و سیاستهای آن حمله کنند، به قهرمانان ملی افترا بزنند و "برتری فرهنگ سوسیالیستی پیشرفته را انکار کنند" می‌دهد.

  در این اعلامیه آمده است: برخی از کسانی که انگیزه‌های پنهانی دارند...مشغول اشاعه دروغهای پوچگرایانه تاریخی در فضای مجازی، تحریف معاندانه و  بدنام سازی و انکار تاریخچه حزب هستند.

  این اعلامیه تصریح ساخته: ما امیدواریم که اکثریت کاربران اینترنتی نقشی فعال را در نظارت بر جامعه ایفا کرده... و مشتاقانه اطلاعات زیانبار را گزارش کنند.

  "پوچگرایی تاریخی" عبارتی مورد استفاده در چین به منظور توصیف تردید و شک علنی درخصوص تعریف حزب کمونیست چین از وقایع گذشته است.

  مقامهای حوزه اینترنت در چین اغلب در آستانه رخدادهای بزرگ همچون سالگردهای تاریخی، نشستهای سیاسی و رخدادهای ورزشی سانسور و نظارت اینترنتی را افزایش میدهند.

  این اعلامیه مشخص نکرد چه مجازاتهایی در قبال تخلفاتی که از طریق این خط تلفن گزارش میشوند در نظر گرفته میشود اما فعالان اینترنتی در چین تاکنون از بابت نشر محتواهایی در انتقاد از رهبران، سیاستها و تاریخ این کشور با مجازات حبس و دیگر مجازاتهای قانونی مواجه شده‌اند.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی