اخبار طلا و سکه
 • تحلیل و پیش بینی قیمت سکه و دلار، آیا قیمت سکه باز هم سقوط خواهد کرد؟

  همراه با نوسانات برجامی و فاند های مختلف دلار، قیمت دلار و سکه هر دو شاهد کاهش قابل توجهی بوده و ریزش نسبتا شدیدی داشته اند. اما آیا قیمت سکه به سقوط خود ادامه خواهد داد؟

  تحلیل و پیش بینی قیمت سکه و دلار، آیا قیمت سکه باز هم سقوط خواهد کرد؟


  همراه با نوسانات برجامی و فاند های مختلف دلار، قیمت دلار و سکه هر دو شاهد کاهش قابل توجهی بوده و ریزش نسبتا شدیدی داشته اند. اما آیا قیمت سکه به سقوط خود ادامه خواهد داد؟


  تا زمانی که دلار حمایت 24500 تومان را از دست ندهد نمی توان روند را کاهشی نامید و تا زمانی که دلار به بالای 25200 تومان نرفته باز هم نمی توان روند را افزایشی نامید لذا محدوده 24500 تا 25200 به عنوان حبس دلار تهران محسوب می شود.

  دیروز بازارساز نشان داد به دنبال تحمیل نوسان یک باره کاهش نیست تا تقاضای کاذبی وارد بازار نشود که قیمت ها را دچار هیجان کند یعنی بازارساز تمایلی به ارزان‌ فروشی ندارد.

  سکه

  بازارساز نمی‌ خواهد با پایین بردن یک باره قیمت، جذابیت خرید را برای سفته‌بازان بالا ببرد و بار دیگر چشم‌ها را به سمت دلار خیره کند؛ همچنین در روزهای حساس اتریش، عرضه دلار در بازار متشکل 100 درصد و یورو 50 درصد افزایش یافته است.

  سکه دو حمایت 10800 و 10500 تومان را از دست داده ولی می تواند معامله ‌گران بنیادی را وارد بازار کند و قیمت از فاز کاهشی خارج شود.

  طلا

  مهم ترین دلیل کاهشی شدن قیمت سکه تا این حد انتظار سکه‌ بازان برای کاهش قیمت دلار طی روزهای آینده است. سکه بازان ظاهرا بیشتر از معامله گران دلار به روند مذاکرات اتریش خوش‌بین‌ هستند.

  با اینکه اونس طلا در 1745 دلار کلوز خورده و روند دلار نیز طبیعی بود در نتیجه این دو اتفاق، کاهش سکه دیروز طبیعی نبوده است. شاید بتوان این افت را در چارچوب کاهش حباب سکه تحلیل کرد و اینکه چرا حباب سکه کاهش پیدا کرد را می توان به روند مذاکرات اتریش نسبت داد.  دلار

  نخست وزیر کره جنوبی، برای دیداری سه روزه امروز وارد تهران می شود. چانگ در این سفر با جهانگیری، قالیباف، علی لاریجانی و روحانی دیدار می کند.

  این سفر و احتمال قول آزاد سازی منابع مسدوی ایران (البته با چراغ سبز آمریکا) می تواند دلار بازار داخلی را تحریک کند ولی امروز هم بورس قرمزپوش شد.

  اونس در ۱۷۴۵ دلار کلوز خورد تا محدوده کانالی ۱۰۴۰۰ تا ۱۰۷۰۰ برای سکه و در صورت تقویت درهم، محدوده ۲۴۵۰۰ تا ۲۵۲۰۰ تومان برای سقف دلار پیش بینی شود.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی