اخبار اقتصادی
 • شعبه ویژه ای در قوه قضائیه برای رسیدگی به پرونده‌های ارسالی در قالب اعمال 234 تشکیل شود

  میرتاج‌الدینی مطرح کرد؛

  نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه محاسبات مجلس گفت: از رئیس قوه قضائیه انتظار می‌رود، شعبه ویژه‌ای را برای رسیدگی به پرونده های ارسالی مجلس تشکیل داده و در صورت تایید و اثبات جرم، استنکاف و ترک فعل از سوی مدیران و دستگاه‌های اجرایی مورد نظر حکم لازم را صادر کند.

  سید محمد رضا میرتاج الدینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت گزارش‌های ارسالی به قوه قضائیه در قالب اعمال ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت:‌ ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس یکی از ابزارهای نظارتی موثر مجلس شورای سلامی بر دستگاه‌های اجرایی است که به موجب آن موارد تخلف دستگاه‌ها برای رسیدگی به قوه قضائیه ارسال می‌شود.

  وی ادامه داد:از رئیس قوه قضائیه انتظار می‌رود، شعبه ویژه‌ای را برای رسیدگی به پرونده های ارسالی از مجلس تشکیل داده و در صورت تایید و اثبات جرم، استنکاف و ترک فعل از سوی مدیران و دستگاه‌های اجرایی مورد نظر حکم لازم را صادر کند.

  میرتاج‌الدینی اظهار کرد:‌ قوه قضائیه باید پرونده‌هایی را که نمایندگان براساس اعمال این ماده ارسال می‌کنند را خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار دهند زیرا این پرونده ها بعد از بررسی همه جانبه برای احقاق حقوق موکلان و مردم در مجلس تصویب و به دستگاه قضا ارسال می‌شود.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس تاکید کرد: آقای رئیسی در دستگاه قضا تاکنون ابداعات و ابتکارات خوبی داشته اند و حتی به موضوع ترک فعل توسط مدیران هم ورود کرده و آن را جرم دانسته‌اند بنابراین انتظار می‌رود، تا رسیدگی‌ها نسبت به پرونده های ارسالی مجلس هرچه بهتر و سریعتر انجام شود./

  پایان پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی