تولید
 • شرکت یوپی‌اس خدمات باری خود را به آسمان شهرها گسترش می‌دهد

  شرکت پستی یو‌پی‌اس قصد دارد برای توسعه‌ی فعالیت‌های باری خود بر فراز آسمان شهرها در سال‌های آینده ۱۵۰ هواگرد عمودپرواز شهری (eVTOL) خریداری کند.

  این غول تحویل سریع قصد دارد به همراه شرکت زیرمجموعه‌ی خود «یوپی‌اس فلایت فوروارد» (UPS Flight Forwart) هواپیماهای باری الکتریکی عمودپرواز را از شرکت «بتا تکنولوژی» (Beta Technologies) خریداری کند تا خدمات خود را به‌ویژه برای بازارهای کوچک و متوسط تکمیل کند.

  این شرکت تصریح کرد: «صنعت هوانوردی بر هواگردهای کوچک متمرکز شده است و یوپی‌اس از این موضوع برای خدمات‌رسانی به بسیاری از جوامع کوچک و متوسط استفاده خواهد کرد تا هواگردهای پایدار الکتریکی و نوآورانه را توسعه دهد.»

  • حمل‌ونقل هوایی شهری جدی‌تر می‌شود

  هواگردهای الکتریکی باری بتا (BETA)، از چهار ملخ ثابت عمودی و یک پروانه‌ی پیشران برای برای پرواز افقی استفاده می‌کنند. برد این وسیله‌ی نقلیه‌ی هوایی ۶۳۵ کیلوگرمی ۴۰۲ کیلومتر است و در حالت کروز سرعت آن تا ۲۷۴ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

  هواگرد باری الکتریکی بتا فقط در مناطق مخصوص یوپی‌اس فرود می‌آید که دارای ایستگاه‌های شارژ ویژه‌ی باتری این هواگردهای عمودپرواز الکتریکی هم هستند. این باربرهای هوایی عمودپرواز، می‌توانند در یک ساعت یا کمتر شارژ شوند.

  توسعه‌ی این نوع هواپیماها و در کل این نوع هواگردهای باری الکتریکی، برای انجام عملیات سریع و وابسته به زمان، بدون تولید آلاینده‌ها مناسب است. طبق برنامه‌ریزی یوپی‌اس، نخستین گروه از این نوع هواگردها در ناوگان باری این شرکت، در سال ۲۰۲۴ فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

  • تأکید بویینگ و ایرباس بر لزوم به‌روزرسانی مدیریت حمل‌ونقل هوایی

  عکس کاور: طرحی گرافیکی از هواگرد باری الکتریکی یو‌پی‌اس

  Credit: UPS

  منبع: Aero Time



قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی