اخبار اقتصادی
 • دومین کارخانه هیوندای نیز تعطیل شد

  بخاطر نبود تراشه‌های الکترونیکی؛

  شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی اعلام کرد که به خاطر نبود قطعات الکترونیکی تولید یکی دیگر از کارخانه‌های خودروسازی خود در آسیا را متوقف کرده است.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو به نقل از یون‌هاپ، شرکت خودروسازی هیوندای کره جنوبی می‌گوید: نبود قطعات الکترونیکی خودرو در بازار جهانی طی ماه‌های گذشته بدتر شده و همین امر باعث شده تا این شرکت یکی دیگر از خطوط تولید خود در آسیا را تعطیل کند.

  این شرکت در بیانیه خود گفته؛ از روز دوشنبه تولید در این کارخانه موقتا به خاطر نبود قطعات یدکی متوقف خواهد شد.

  هیوندای طی بیانیه‌ای اعلام کرده که ما به دقت در حال نظارت بر شرایط بازار برای اتخاذ اقدامات لازم برای بهینه سازی تولید همگام با شرایط عرضه قطعات یدکی هستیم.

  هیوندای کارخانه خود در آسان را تعطیل کرده که در این کارخانه مدل‌های سوناتا و آزراگرانجو را به تعداد ۳۰۰ هزار دستگاه در سال می‌ساخت.

  این شرکت در ماه مارس هم گفته بود که تولید خود در کارخانه اولسان را هم به خاطر تداوم جنگ تجاری بین آمریکا و چین متوقف می‌کند.

  هیوندای می‌گوید: جنگ تجاری بین این دو اقتصاد بزرگ جهان باعث بی‌ثباتی در چرخه تامین قطعات یدکی در جهان شده است.

  برای ساخت بسیاری از قطعات خودرو به تراشه‌های الکترونیکی نیاز است که به خاطر شیوع کرونا و افزایش دورکاری کارمندان و استفاده از این قطعات برای تامین تجهیزات مورد نیاز برای دورکاری، خودروسازان با کمبود در تامین لوازم یدکی الکترونیکی مواجه شده‌اند. نه تنها هیوندای در این زمینه با بحران مواجه است بلکه دیگر شرکت‌های خودروسازی نظیر فورد، جنرال موتورز، استلانتیس، و دیگر خودروسازان بزرگ بین المللی نیز شرایط مشابهی را تجربه کرده‌اند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی