اخبار بورس
 • مقایسه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله/ هفته سرخ صندوق‌های طلایی و سهامی

  اقتصاد آنلاین امیر مهدی زاده؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط ۳.۶درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها چهار درصد افزایش یافت، این در حالی بود که شاخص کل بورس افت ۳.۴درصدی را به ثبت رساند.

  صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام

  بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) با ثبت ۳.۲درصد رشد قیمت بود. بهترین عملکرد هفتگی مربوط به صندوق سپهر اندیشه نوین (صنوین) بود به طوری که NAV آن دو درصد ارتقا یافت.

  بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق آسمان آرمانی سهام اختصاص داشت؛ صندوق «آساس» با افت ۸.۴درصدی قیمت مواجه شد و به ۵.۵درصد زیر ارزش ذاتی خود رسید.

  بدون درنظر گرفتن دارا یکم، صندوق آوای معیار (آوا) را می‌توان ارزان‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت نهایی ۱۸.۳درصد زیر قیمت تئوریک آن است. صندوق آرمان سپهر آشنا (آسام) نیز به عنوان گران‌ترین صندوق با انحراف ۰.۴درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

  صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا

  در طول هفته جاری صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین زیان  ۲.۹درصدی برای سرمایه‌گذاران خود به همراه داشتند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه ۲.۵درصد افت قیمت داشت و ۰.۵درصد پایین‌تر از قیمت سکه بازار آزاد به معاملات این هفته خود پایان داد.

  صندوق ETF پشتوانه طلای مفید (عیار) بیشترین زیان (۳.۴درصد) گروه صندوق‌های مبتنی بر طلا را به دست آورد، صندوق پشتوانه طلای زرافشان (زر) نیز که حباب منفی ۴.۸درصدی داشت همچنان بیشترین انحراف قیمت (پنج درصد) را در بین صندوق‌های قابل معامله در اختیار دارد.

  بورس

  بورسقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی