اقتصاد کلان
 • هیچ‌چیزی برای ما اولویت‌دارتر از واکسن کرونا نیست/ افزایش ظرفیت مترو در شرایط کرونایی اهمیت دارد

  به گزارش اقتصادآنلاین،  حسن روحانی رییس جمهور، صبح امروز (پنجشنبه ۱۹ فروردین) در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی معاونت علمی و فناوری رییس جمهور گفت: در بخش واکسن یک تحول بزرگ را در کشور شاهد هستیم و شاید در غرب آسیا جزو اولین‌ها باشیم و هر سال میلیون‌ها دوز واکسن آنفولانزا وارد می‌کردیم.

  وی با اشاره به اینکه آنفولانزا در سال ۹۹ زیر سایه کرونا بود، اظهار داشت: واکسن آنفولانزا را ما همیشه از بیرون خرید می‌کردیم اما الان مراحل آن در ایران انجام می شود و امیدورایم در فصل پائیز امسال بتوانیم از واکسن آنفولانزای ایرانی استفاده کنیم.

  روحانی تاکید کرد:  همیشه در دنیا مرسوم بود آدم‌هایی که تحریم کننده بودند نیازمندی‌های بهداشتی و غذیی را مستثنی می‌کردند اما ترامپ روی دست همه جلاد‌ها زد و هیچ استثنایی نداشت.

  رییس جمهور گفت: با آمدن کرونا هم دولت یاغی و ضد قانون آمریکا یعنی ترامپ هیچ تحریمی را لغو نکرد و برای واکسن هم هیچ تسهیلی فراهم نشد. اهداف تحریمی آمریکا بهم خوردن ایران و سرنگونی بود اما صد در صد شکست خوردند. مردم خیلی مشکلات برایشان ایجاد شد اما پیروز قطعی در این جنگ اقتصادی ایران بود. ‌ امریکا برای انتقال پول برای خرید کوواکس یکی دو ماه ما را معطل کرد؛ این دیگر به ترامپ برمی‌گردد.

  رییس ‌جمهور با اشاره به افتتاح طرح تولید «یک رام» قطار هفت واگنه مترویی در تهران، گفت: این مسئله در شرایط کرونایی بسیار اهمیت دارد تا مسافران با سهولت بیشتری جابه‌جا شوند.

  رییس جمهور تصریح کرد: باید به تعداد رام قطار مترو اضافه شود تا فاصله حرکت قطارها کمتر و مسافران با سهولت بیشتری جابه جا شوند.

  این خبر در حال تکمیل است...قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی