فناوری
 • چگونه بخش برنامه نویسی را در اندروید فعال کنیم؟

  سیستم عامل اندروید تبدیل به یکی از محبوب ترین‌ها در زمینه موبایل و تبلت شده و کمتر کسی است که نام اندروید را نشنیده باشد. از ویژگی‌ و مزیت‌های اصلی این سیستم عامل، متن باز بومدن آن است؛ یعنی افراد و توسعه دهندگان به راحتی می‌توانند برای آن اپلیکیشن و نرم افزار اختصاصی خود را طراحی کنند.

  اگر شما نیز از افرادی هستید که به توسعه اپلیکیشن‌های سیستم عامل اندروید می‌پردازید و یا دوست داررید که از محیط‌های توسعه‌ی آن آگاه شوید، اما دسترسی لازم برای ورود به محیط برنامه نویسی را در گوشی و یا تبلت ندارید، همراه ما باشید.

  W3Schools

  بر روی سیستم عامل اندروید بخشی با نام گزینه‌های برنامه نویسی و یا Developer option وجود دارد که کاربران به وسیله آن می‌توانند به محیط  برنامه نویسی اندروید دسترسی داشته باشند. اگرچه برای توسعه اندروید می‌بایست گوشی و یا تبلت به کامپیوتر متصل شوند، اما باید بر روی این دستگاه‌ها نیز دسترسی‌های لازم اعمال شوند.

  در ابتدا بخش Developer option قابل مشاهده نیست، پس برای روشن کردن این منو باید مراحل زیر را طی نمایید.

  برای آغاز کار وارد بخش تنظیمات شوید و به پایین صفحه بیایید (اسکرول کنید) تا گزینه درباره تلفن یا About phone دیده شود.

  Developer-option-menu-1


  با وارد شدن به بخش درباره تلفن، دوباره به پایین صفحه بیایید و گزینه شماره ساخت و یا Build number را 7 بار به‌صورت پی در پی لمس کنید. بعد لمس این گزینه یک پیام مبنی بر این که از این پس شما توسعه دهنده هستید در صفحه ظاهر می‌شود.

  Developer-option-menu-2


  حال به صفحه قبل (صفحه تنظیمات) بازگردید تا بخش جدید را در بالای گزینه درباره دستگاه مشاهده کنید. در این قسمت شما دسترسی‌های لازم را برای توسعه اندروید دارید.

  Developer-option-menu-3قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی