اخبار بازار ارز
 • جزییات واردات کالای اساسی در سال ۹۹

  ایران اکونومیست- بیش از ۲۳ میلیون و ۱۰۷ هزارتن کالای اساسی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۲۹ میلیون و ۱۳ هزار و ۳۰۵ دلار از گمرکات در سال گذشته ترخیص شد

  جزییات واردات کالای اساسی در سال ۹۹ سخنگوی گمرک گفت: در سال ۹۹ بیش از ۲۳میلیون و ۱۰۷هزارتن کالای اساسی به ارزش ۱۲ میلیارد و ۲۹ میلیون و ۱۳ هزار و ۳۰۵ دلار از گمرکات ترخیص شد که خوراک دام و طیور با بیش از ۱۳میلیون و ۴۳۸هزار تن ۵۸ درصد وزن کل کالاهای اساسی ترخیص شده از گمرکات را به خود اختصاص دادند.

  سید روح اله لطیفی اظهار کرد: سه کالای ذرت، جو و کنجاله سویا به عنوان نهاده های تولید مرغ و گوشت جمعا با وزن ۱۳ میلیون و ۴۳۸ هزار و ۴۹۳ تن و به ارزش سه میلیارد و ۷۴۱میلیون و ۲۱۶هزار و ۲۹۱ دلار، ۵۸درصد وزن و ۳۱درصد ارزش کل واردات ۲۵ گروه کالاهای اساسی را در بر می گیرد.

  وی افزود: ذرت با ۹میلیون و ۷۸۲هزار و ۸۰۶تن به ارزش دو میلیارد و ۴۹۸میلیون و ۹۵۷هزار و ۱۴۱دلار، در صدر کالاهای وارداتی کشور و کالاهای اساسی وارد شده قرار دارد. کنجاله سویا با یک میلیون و ۸۱۹هزار و ۶۳۷تن به ارزش ۷۹۳میلیون ۹۳۸هزار و ۸۲۱ دلار و جو با یک میلیون و ۸۳۶هزار و ۵۰ تن به ارزش ۴۵۷میلیون و ۳۲۰هزار و ۳۲۹دلار، نهاده های دامی وارد شده در سال ۹۹ بودند.

  سخنگوی گمرک در خصوص روغن و دانه های روغنی گفت: در سال گذشته دو میلیون و ۳۴۰ هزار و ۱۵۸تن دانه روغنی به ارزش یک میلیارد و ۲۴۹میلیون و ۷۳۹ هزار و ۷۶۴ دلار و روغن خوراکی، نیمه جامد، مایع و خام نیز یک میلیون و ۱۸۴هزار ۷۸۹تن به ارزش یک میلیارد و ۶۷میلیون و ۶۰هزار و ۴۰۷دلار از گمرکات کشور ترخیص شد.

  دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک اشاره ای به آمار واردات داروهای شامل کالاهای اساسی داشت و توضیح داد: بیش از ۱۴هزار و ۷۹۸تن دارو، تجهیزات و ملزومات ضروری پزشکی به ارزش یک میلیارد و ۶۴۶میلیون و ۶۳۹هزار و ۲۳۰ دلار و ۴۵۱تن داروهای دامی ضروری به ارزش ۶۴میلیون و ۱۵۹ هزار و ۶۸۹دلار در سال گذشته از گمرکات ترخیص شده است.

  لطیفی درباره واردات کالاهای اساسی مرتبط با مواد غذایی گفت: در سال گذشته سه میلیون و ۱۹هزار و ۳۲۷تن گندم به ارزش ۸۴۱میلیون و ۲۲۹هزار و ۷۵۶دلار، ۹۳۶هزار و ۸۰۹تن برنج به ارزش ۸۶۸میلیون و ۵۳۳هزار و ۴۴۷دلار، یک میلیون و ۱۷هزار و ۷۰۹تن شکرخام به ارزش ۳۷۰میلیون و ۶۶۱هزار و ۹۵۹دلار،۶۴هزار و ۸۲۲تن چای خشک به ارزش ۳۲۹میلیون و ۱۱۹هزار و ۴۱دلار،۳۰هزار و ۴۸۷تن گوشت قرمز سرد سنگین به ترزش ۱۳۳میلیون و ۲۷۳هزار و ۳۸۹دلار،۱۷۵هزار و ۲۶۰تن حبوبات به ارزش ۱۴۴میلیون و ۴۰هزار و ۵۳۹دلار،چهار هزار و ۴۲۲تن گوشت قرمز گرم سبک به ارزش ۲۹میلیون و ۱۷۷هزار و ۴۱۸دلار و ۹هزار و ۸۰۱تن کره به ارزش ۵۱میلیون و ۴۶۲هزار ۹۵۵دلار، از گمرکات ترخیص و وارد کشور شد.

  وی با اشاره به واردات کالاهای اساسی مرتبط با تولید اظهار کرد: ۵۳هزار و ۴۱۵تن ماشین الات تولید کننده کالای اساسی به ارزش ۵۱۰میلیون و ۸۰۰هزار و ۴۱۳دلار،۲۳۱هزار و ۶۴تن خمیرکاغذ به ارزش ۱۸۱میلیون و ۹۶ هزار ۳۲۷دلار، ۲۰۷خزار و ۵۸۳تن کاغذ چاپ و تحریر به ارزش ۱۹۰میلیون و ۱۰۰هزار و ۶۱۳دلار، ۲۵۲هزار و ۲۰۴تن کودهای شیمیایی به ارزش ۱۵۳میلیون و ۸۱هزار و ۵۷۸دلار،۹هزار و ۷۴تن سموم تکنیکال شیمیایی به ارزش ۸۶میلیون و ۲۷۰هزار و ۹۸۴دلارو ۶هزار و ۱۹تن انواع بذر به ارزش ۸۳میلیون و ۶۳۸هزار و ۳۴۸دلاراز کالاهای اساسی مرتبط با تولید بودند که در سال ۹۹از گمرکات کشور ترخیص شدند.

  سخنگوی گمرک در پایان افزود: در سال گذشته ۷۶هزار و ۷۱۶ تن لاستیک سنگین به ارزش ۲۸۲میلیون و ۸۴۲هزار و ۴۷۰دلار از گمرکات کشور ترخیص و با هماهنگی وزارت راه در اختیار رانندگان قرار گرفت.

   ایبِناقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی