ارزهای دیجیتال
 • ارزش بازار ارزهای مجازی به رکورد 2 تریلیون دلار رسید

  ایران اکونومیست- ارزش بازار ارزهای مجازی در روز دوشنبه به ۲.۰۲ تریلیون دلار رسید که یک تریلیون دلار آن مربوط به بیت کوین می‌شود.

  ارزش بازار ارزهای مجازی به رکورد 2 تریلیون دلار رسید به نقل از رویترز، اطلاعات پلتفرم‌های «بلاک فولیو» و «کوین گیکو» نشان می‌دهد ارزش بازار ارزهای مجازی در روز دوشنبه به بالاترین رقم دو تریلیون دلار رسیده است. افزایش ارزش ارزهای مجازی طی چند ماه گذشته تقاضا از سوی سرمایه‌گذاران سازمانی و شخصی را بالا برده است.

   

  تا اواسط بعد از ظهر روز دوشنبه، ارزش بازار ارزهای مجازی 2.02 تریلیون دلار بود.

  بیشتر این افزایش ارزش مربوط به بیت کوین می‌شود که ارزش بازار آن در طول یک هفته برابر با یک تریلیون دلار بود. ارزش بیت کوین با 1.4 درصد افزایش به 59045 دلار رسیده است. بیت کوین در اواسط ماه مارس تا بیش از 61 هزار دلار بالا رفت.

  تحلیلگران می‌گویند تا زمانی که بیت کوین بالاتر از 53 هزار دلار باشد، می تواند ارزش بازار یک تریلیون دلاری خود را حفظ کند.

  اتریوم، دومین ارز مجازی بزرگ دنیا از نظر ارزش بازار، با 1.3 درصد افزایش، 2103 دلار معامله می‌شود. ارزش بازار این ارز مجازی در روز دوشنبه 244 دلار بود. اتریوم جمعه هفته گذشته به رکورد 2144.99 دلار رسید.

   

  پائولو آردوینو، افسر ارشد فناوری در صرافی ارز مجازی بیتفینکس می‌گوید:« شتاب و علاقه به ارزهای مجازی از بیت کوین و اتریوم فراتر رفته است. انتظار می رود با تکامل این صنعت، نرم افزارهای بیشتری بر پایه بلاکچین به دنیا معرفی شوند و همزمان، علاقه به سایر سرمایه‌ها افزایش یابد».

  این واقعیت که بیت کوین توانسته ارزش بازار یک تریلیون دلاری خود را طی یک هفته حفظ کند نشان از اعتماد به این ارز مجازی و به کل سرمایه‌های مجازی است.

  ارزش بیت کوین در سال جاری میلادی بیش از 100 درصد افزایش یافته درحالی که ارزش اتریوم حدود 190 درصد بالا رفته است. عملکرد هر دوی این ارزهای مجازی از سایر گروه‌های سنتی سرمایه بهتر بوده و ورود شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ مثل تسلا و بانک نیویورک ملون به دنیای ارز مجازی، این شرایط را تقویت کرده است.

   تسنیمقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی