اخبار اقتصادی
 • حسن‌پور: از نیروهای بسیج برای کنترل وضع بازار استفاده می‌شود

  جلسه تنظیم بازار در کمیسیون اقتصادی

  رییس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست امروز کمیسیون اقتصادی با حضور وزیر صنعت، معدن و معدن برای بررسی موضوع تنظیم بازار کالاهای اساسی از تداوم این جلسات تا حصول نتیجه و کاهش قیمت‌ها خبر داد و گفت که براساس تصمیمات اتخاذ شده قرار است از نیروهای بسیج و مردمی برای کنترل وضع بازار استفاده شود.

  شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در جلسه امروز (دوشنبه) کمیسیون اقتصادی که با حضور وزیر صنعت، معدن و معدن معاونین وی، رییس اتاق اصناف، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و نمایندگان اتاق‌های بازرگانی و تعاون برگزار شد مسائل و مشکلات و نگرانی و دغدغه مقام معظم رهبری در بحث گرانی بازار با توجه به التهابات معمول شب عید و در پیش بودن ماه مبارک رمضان مطرح شد.

  وی اضافه کرد: وزیر صنعت، معدن و معدن در این جلسه قول داد کالاهایی که در انبارها وجود دارد خصوصا آنچه در اختیار دولت است با سرعت در بازار عرضه شود، کالاهایی که در گمرکات هست به فوریت ترخیص شود و نیاز به بازار در زمینه‌ی میوه‌جاتی که در سردخانه‌ها وجود دارد به نحوی تامین شود که شاهد فراوانی و کاهش قیمت در بازار باشیم.

  نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین مقرر شد با توجه به دغدغه رهبری نشست‌های مشترک با حضور معاونین وزارت صنعت، معدن و معدن، اعضای کمیسیون اقتصادی و اتاق‌ها تا رسیدن به حصول نتیجه نهایی ادامه یابد تا شاهد کاهش قیمت‌ها در بازار باشیم.

  حسن‌پور در ادامه با بیان این‌که وضعیت دپوی انبارها و ذخائر استراتژیک در حد مقبولی است، تصریح کرد: در برخی بخش‌ها نیز قرار شد با واردات نیازهای بازار تامین شود همچنین مقرر شد بخش خصوصی به صورت قاعده‌مند در وضع قیمت گذاری دخالت کند همچنین از نیروهای بسیج و نیروهای مردمی برای کنترل وضع بازار و نظارت بر وضعیت قیمت‌ها استفاده شود.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی