اخبار اقتصادی
 • پیش بینی قیمت طلا در سایه کاهش نرخ ارز/ ورود فروشندگان به بازار از ترس ریزش قیمت

  اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین از کاهش قیمت طلا و سکه همپای روند نزولی نرخ ارز خبر داد و اظهار کرد: امروز به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی و ثبات اونس، و همچنین ادامه روند کاهشی نرخ ارز قیمت طلا و سکه در دومین روز متوالی ارزان شد.

  این فعال بازار طلا با اشاره به افت قیمت‌ها، درباره وضعیت معاملات امروز توضیح داد: روند نزولی بازار طلا از اواخر هفته گذشته آغاز شده و ادامه آن منجر به نگرانی دارندگان طلا و سکه و هجوم به سمت فروش تحت تاثیر ترس از تشدید ریزش قیمت‌ها و زیان بیشتر شده است.

  به گفته محمدولی، درمقابل افزایش حجم فروش سطح تقاضا برای طلا و سکه به شدت پایین آمده و خریداران منتظر کاهش بیشتر قیمت‌ها هستند، همچنین گفتنی است که در همین راستا حباب سکه نیز در بازار امروز به حدود ۴۰۰هزار تومان رسید.

  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با نگاه به روند بازار ارز پیش‌بینی کرد: از آنجا که ارزش اونس جهانی طی روز‌های گذشته پایین آمده و روند بازار ارز هم نزولی شده، احتمال ادامه کاهش قیمت طلا تا کانال ۹۰۰هزار و سکه محدوده ۹میلیون تومان وجود دارد.

  طلا در یک قدمی تغییر کانال

  محمدولی در پایان با اشاره به قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات ساعت (۱۴:۳۰) بازار تهران، قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۰میلیون و ۴۳۰هزار و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون تومان کاهش یافته است.

  رییس اتحادیه طلا اضافه کرد: نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۹۵۰هزار، ربع سکه سه میلیون و ۸۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۲۰۰هزار تومان معامله می‌شود؛ همچنین ارزش هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز به چهار میلیون و ۳۵۰هزار و قیمت طلای ۱۸عیار به گرمی یک میلیون و ۴هزار تومان رسید.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی