اخبار طلا و سکه
 • سقوط قیمت طلا به پایان نرسیده است، بازار در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها

  از دو ماه گذشته تا به امروز قیمت طلا با نوسانات بسیار زیادی موجه شده اما روندی کاهشی را ترجبه کرده است. قیمت طلا در حال حاضر در پایین ترین سطح چند ماهه خود قرار گرفته است و در حال ادامه دادن به روند کاهشی خود می باشد.

  سقوط قیمت طلا به پایان نرسیده است، بازار در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها


  از دو ماه گذشته تا به امروز قیمت طلا با نوسانات بسیار زیادی موجه شده اما روندی کاهشی را ترجبه کرده است. قیمت طلا در حال حاضر در پایین ترین سطح چند ماهه خود قرار گرفته است و در حال ادامه دادن به روند کاهشی خود می باشد.

  انس طلا در ابتدای سال 2021 میلادی در حدود 1930 دلار قیمت داشت که تا اکنون بیش از 200 دلار کاهش را تجربه کرده و به 1700 دلار رسیده است. انس طلا در روز گذشته حتی تا زیر 1700 دلار نیز کاهش یافت که توانست بخشی از قیمت از دست رفته خود را بازپس گرفته و در سطح 1700 دلار متوقف شود.

  طلا

  مهم ترین عامل سقوط قیمت طلا در هفته های اخیر را می توان افزایش بازده خزانه داری ایالات متحده دانست که تا نزدیکی 2 درصد رشد کرده است. کارشناسان پیش بینی می کنند که در بازه کوتاه مدت همچنان شاهد افزایش بازده خزانه داری باشیم و قیمت ها کاهشی بمانند.

  در روز پنجشنبه جروم پاول نیز در سخنرانی خود اشاره ای به کاهش بازده خزانه داری نکرد که باعث دامن زدن بیشتر به افزایش بازده و افزایش بیش از پیش شاخص دلار شد. با افزایش هرچه بیشتر ارزش شاخص دلار قیمت فلزات گرانبها به خصوص طلا در مسیر کاهشی باقی خواهند ماند.

  قیمت طلا

  با این وجود کارشناسان انتظار دارند که هنگامی که بازده خزانه داری تا 1.75 درصد رشد کند بانک فدرال آمریکا به موضوع ورود کرده و باعث کاهش بازده شود. همچنین تصویب بسته محرک مالی بایدن نیز می تواند ارزش دلار آمریکا را کاهش دهد که باعث بهبود شرایط فعلی طلا خواهد شد.

  اما تا آن زمان انتظار می رود که طلا همچنان به مسیر نزولی خود ادامه داده و حرکت رو به بالا را تجربه نکند. کارشناسان معتقدند که از نظر فنی طلا در هفته پیش رو می تواند سطح قیمتی 1685 دلار را تجربه کند. طلا برای آنکه صعودی شود باید بتواند سطح 1700 دلار را حفظ کرده و از مقاومت 1725 دلار عبور کند.

  انس طلا

  شان لوسک تحلیلگر بازار طلا معتقد است که در هفته آینده اگر طلا نتواند سطح 1675 دلار را حفظ کند، احتمال کاهش قیمت تا 1610 دلار وجود دارد. کارشناسان معتقدند که اگر سطح حمایت کلیدی در بالای کانال 1600 دلار حفظ نشود نمی توان امید چندانی به صعود دوباره قیمت طلا داشت.

  اما با وجود این شرایط، کارشناسان معتقدند که آینده طلا همچنان می تواند مثبت باشد. آنها می گویند که سیاست های بانک مرکزی ایالات متحده تا سال 2022 تغییری نخواهند کرد و پس از کاهش انس طلا تا کف قیمتی 1600 دلار خریداران جدید به بازار وارد خواهند شد و طلا را برای بار دیگر به سمت سطح بالاتری حرکت خواهند دادقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی