جهان
 • آمار کرونا در عراق/ همراه داشتن تست PCR برای مسافران الزامی است

  امروز اعلام شد؛

  وزیر بهداشت عراق در حالی از افزایش مبتلایان به کرونا و نیز بیشتر شدن تعداد مبتلایان بدحال در این کشور خبر داد که سازمان هواپیمایی عراق هم همراه داشتن تست PCR را برای مسافران الزامی دانست.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  بغداد الیوم، وزارت بهداشت عراق امروز اعلام کرد که ۴ هزار و ۶۸ نفر دیگر در این کشور طی ساعات گذشته به کرونا مبتلا شده اند.

  بر اساس این گزارش؛ ۱۱ نفر در این مدت جان خود را از دست داده اند و ۳ هزار و ۸۸۳ نفر هم از چنگال کرونا نجات پیدا کرده اند.

  بغداد با ۱۵۰۳ بیشترین و بصره با ۷۹۷ نفر پس از آن قرار دارد.

  با احتساب آمار جدید، شمار مبتلایان به کرونا در عراق به ۷۲۳ هزار و ۱۸۹ نفر رسید که تاکنون ۱۳ هزار و ۵۴۸ نفر جان باخته و ۶۵۷ هزار و ۳۲ نفر هم از چنگال کرونا نجات پیدا کرده اند.

  تست «پی سی آر» برای همه مسافران الزامی است

  خبر دیگر اینکه، سازمان هواپیمایی عراق اعلام کرد برای تمام مسافرانی که قصد ورود به عراق و یا خروج از کشور را داشته باشند، همراه داشتن تست PCR الزامی است.

  این تصمیم به منظور کنترل شیوع بیماری کرونا اتخاذ شده است.

  افزایش ۲۰ درصدی ابتلا به کرونا در عراق

  از سوی دیگر حسن التمیمی وزیر بهداشت عراق از افزایش موارد ابتلا به کرونا و نیز بیشتر شدن تعداد مبتلایان بدحال در این کشور خبر داد.

  وی با بیان اینکه افزایش ابتلا حدود ۲۰ درصد بوده و موارد ابتلا در بین کودکان نیز زیاد شده است افزود: رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک امری ضروری است.

  التمیمی در بخشی از سخنان خود  خودداری برخی از پوشیدن ماسک را خلاف توصیه های مرجعیت عراق اعلام کرد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی