اخبار اقتصادی
 • حریق ۳ مخزن سوخت در مرز ایران و افغانستان

  ساعتی پیش سه مخزن سوخت در گمرک ابو نصر فراهی افغانستان دچار حریق شد و گمرک و سازمان‌های مستقر در ماهیرود خراسان جنوبی اقدامات ویژه‌ای برای کمک به افغانستان و مهار آتش‌سوزی در پیش گرفته‌اند.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، سید روح اله لطیفی سخنگوی گمرک اظهار داشت: حوالی ساعت ۱۱ صبح امروز، سه مخزن سوخت در گمرک ابونصر فراهی افغانستان طعمه حریق شد و از دقایق ابتدایی گمرک و دستگاه‌های مستقر در مرز ماهیرود ایران با بازکردن درب‌های ورودی و پذیرش کامیون‌ها از سمت افغانستان و ارسال چهار خودروی آتش نشانی به محل آتش سوزی، برای مهار آتش سوزی و ممانعت از گسترش حریق به کمک افغانستان آمده است.

  وی افزود: کامیون‌های محوطه گمرکی ماهیرود ایران هم، به سرعت تخلیه و به سمت مناطق دورتر هدایت شدند و هم زمان، با باز شدن درب‌های مرزی، کامیون‌های مستقر در افغانستان نیز به سمت ماهیرود هدایت شدند.

  لطیفی در ادامه توضیح داد: هر کدام از این مخازن ۱۲۰ هزار لیتر گنجایش سوخت دارند و تا کنون سه مخزن دچار حریق شده که با اعزام چهار تیم آتش نشانی از سمت کشورمان به گمرک ابونصر افغانستان در مرحله اول جلوگیری از گسترش آتش و سپس اطفای کامل حریق در دستور کار قرار دارد.

  وی افزود: جابجایی کالا‌های کشورمان با افغانستان به صورت ترانشیپ منت است و با جابجایی کالا در گمرکات مرزی، کامیون‌های طرف مقابل برای ارسال کالا به مقاصد نهایی در افغانستان مبادرت می‌ورزند و در خصوص سوحت نیز کالا در مخازن تخلیه و سپس در تانکر‌های سوخت بارگیری می‌شود.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی