اخبار خودرو
 • مقایسه کارشناسی خودرو همراه مکانیک و کارنامه

  در این مطلب به تفاوت‌های سرویس کارشناسی کارنامه و همراه مکانیک می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  در این مطلب به تفاوت‌های سرویس کارشناسی کارنامه و همراه مکانیک می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

  در بازار خرید و فروش خودروهای کارکرده، چند سالی است که واژه‌های جدیدی تحت عنوان کارشناسی خودرو، زیاد به چشم می‌خورد. تا پیش از این برای خرید و یا فروش خودرو، افراد یا به سراغ آشناهای خود می‌رفتند و یا از طریق بنگاه‌ها و دلالان خودرو، و یا در نهایت با مراجعه به آگهی‌های روزنامه‌ها، خودروی مورد نظر خود را خریده یا به فروش می‌رساندند. با پیشرفت تکنولوژی، اما داستان زندگی همه رقمه تغییر کرده است. این روزها، فضای مجازی به بخش مهمی از زندگی‌مان بدل شده است. اگر حدود ۱۰ سال پیش کسی به ما پیشنهاد می‌داد که خودروی‌مان را از طریق سایت‌ها به فروش برسانیم، احتمالا حرفش را جدی نمی‌گرفتیم و فکر می‌کردیم که زیاد از حد روی اینترنت حساب باز کرده است. خب! البته درست هم فکر می‌کردیم چون در آن زمان‌ها، توسعه و کاربرد اینترنت به گستردگی امروز نبود. اما حالا داستان کمی فرق می‌کند.

  همه ما دست‌کم، یک‌بار تجربه خرید اینترنتی داشته‌ایم و با همین دو چشم‌های کوچک‌مان شاهد معاملات بزرگ و کاربردی‌ در فضای مجازی بوده‌ایم.

  وبسایت‌های معروفی مانند دیوار به کمک‌مان آمده‌اند تا ساده و بدون نیاز به هیچ دانش خاصی از معامله، با سهولت و سرعت به مشتریانی وصل شویم که شرایط‌مان را پذیرفته‌اند.

  در این میان وب سایت‌های کارشناسی و خرید و فروش خودرو هم در زمینه معاملات خودرو، بسیار مطرح و کارآمد شده‌اند. با یک جستجوی ساده در اینترنت، به اسامی زیادی در این زمینه برخورد می‌کنیم که فهمیدن اینکه کدام یک از آن‌ها کارآمدی بیشتری دارند و یا بهترند، خیلی کار آسانی نیست.

  در این مطلب به مقایسه دو نمونه از معروف‌ترین سایت‌های کارشناسی خودرو، یعنی کارنامه و همراه مکانیک، می‌پردازیم.

  شباهت‌های سرویس کارشناسی همراه مکانیک و کارنامه

  کارنامه و همراه مکانیک هر دو در زمینه کارشناسی و خدمات خرید و فروش خودرو فعالیت دارند. برای استفاده از سرویس‌های مختلف این دو پلتفرم، هم از طریق سایت و هم تلفن، باید سفارش خود را ثبت و منتظر تماس کارشناسان سایت‌ها باشید.

  هر دو سایت بعد از دریافت تقاضا، کارشناسان خود را در کمترین زمان ممکن برای بررسی خودرو خواهند فرستاد. بعد از فرایند بررسی خودرو نیز، فرم کارشناسی تحویل فروشنده شده و بعد از ثبت آگهی فروش خودرو و پیدا کردن مشتری، روال قانونی عقد قرارداد انجام خواهد شد.

  هر دو این سایت‌ها، سرویس‌های خود را در شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و اهواز ارائه می‌کنند و در تلاش برای گسترش خدماتشان در شهرهای دیگر ایران نیز هستند. اما بخش کارشناسی خودرو همراه مکانیک تفاوت‌هایی نیز با کارشناسی کارنامه دارد که در ادامه به آنها نیز خواهیم پرداخت.

  تفاوت‌های سرویس کارشناسی کارنامه و همراه مکانیک

  اولین تفاوت را باید در میزان گستردگی خدمات این دو سایت دانست. کارشناسان خودرو همراه مکانیک تقریبا ۲۱۰ آیتم را در بخش‌های بدنه و فنی خودرو بررسی می‌کنند در حالیکه متخصصان خودرو کارنامه، بیش از ۴۳۵ قسمت را مورد بررسی قرار می‌دهند که نشان دهنده دقت و ریزبینی بیشتر بخش کارشناسی خودرو کارنامه است. از طرف دیگر متخصصان حاضر در مجموعه کارنامه، دوره‌های خاص و حرفه‌ای مربوط به خودرو را ابتدا در آکادمی کارنامه گذرانده و سپس دوره‌های پیشرفته و تخصصی را زیر نظر اساتید در دانشگاه صنعتی شریف طی خواهند کرد.

  در طرف مقابل، کارشناسان همراه مکانیک تخصص خود را  تنها در دوره‌های تخصصی آکادمی همراه مکانیک می‌گذرانند. تفاوت دیگر در بخش قیمت گذاری خودرو است. کارشناسان همراه مکانیک بعد از بررسی خودرو، مشخصات خودرو را در سایت ثبت می‌کنند و قیمت گذاری توسط ماشین حساب این سایت انجام می‌شود که ممکن است خیلی هم مطابق میل فروشنده نباشد. اما کارشناسان کارنامه، بعد از کارشناسی خودرو، بر اساس قیمت‌های موجود در بازار، خودرو را ارزش‌گذاری کرده و سپس در مورد قیمت  با فروشنده به توافق می‌رسند که طبیعی است در این صورت رضایت فروشنده بیشتر تامین می‌شود. یک تفاوت دیگر میان همراه مکانیک و کارنامه، در زمینه آگهی دادن خودرو است.

  کارشناسان همراه مکانیک خودروهای کارشناسی شده را در سایت همراه مکانیک آگهی می‌کنند، در حالیکه کارنامه به دلیل همکاری با سایت دیوار، که یکی از بزرگترین مراجع خرید و فروش خودرو است، تمامی آگهی‌ها را در این سایت قرار می‌دهد که گستردگی بیشتری دارد و احتمال پیدا کردن مشتری برای خودرو، بالاتر خواهد رفت.

  همانطور که دیدیم، هر دو سایت مزایای خاص خودشان را دارند و تشخیص بهتر بودن هر کدام، به تجربه و نظر کاربران این سایت‌ها بستگی دارد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی