اخبار بانک و بیمه
 • افت بیشتر در بازار سهام آسیا و اقیانوسیه

  بازارهای آسیا و اقیانوسیه افت بیشتری را تجربه کردند و سهام‌های فناوری با منفی شدن نزداک، دچار نوسان شدند.

  به گزارش ایبِنا به نقل از سی ان بی سی، روز جمعه نخست وزیر چین لی که چیانگ اعلام کرد که دومین اقتصاد بزرگ جهان رشد بیش از ۶ درصد را برای سال ۲۰۲۱ هدف گذاری کرده است. روز پنج شنبه جروم پاول، رییس بانک فدرال رزرو ایالات متحده گفت که بازگشایی اقتصادی می تواند فشار رو به بالایی بر قیمت ها ایجاد کند. سهام های فناوری در آسیا در معاملات روز جمعه دچار نوسان شد پس از آنکه کامپوزیت نزداک یک شبه بیش از ۲ درصد در وال استریت سقوط کرد و منفی شد.

  در حالی که سرمایه گذاران سود اوراق قرضه و همچنین سهام های فناوری را در این منطقه تحت نظر داشتند، در معاملات روز جمعه کاهش بیشتری داشت. سهام های چین کاهش یافت: کامپوزیت شانگهای ۰.۳۴ درصد کاهش یافت در حالی که شنژن ۰.۱۱۵ درصد سقوط کرد. نخست وزیر چین لی که چیانگ اعلام کرد که دومین اقتصاد بزرگ جهان رشد بیش از   ۶ درصد را برای سال ۲۰۲۱ هدف گذاری می کند.

  در ژاپن ، شاخص نیک کی ۲۲۵ به میزان ۰.۶۱ درصد افت کرد در حالی که شاخص تاپیکس بالاتر بود. کاسپی کره جنوبی ۰.۴۹ درصد سقوط کرد. در همین حال، سهام های استرالیا نیز کاهش یافت: اس اند پی/ ای اس اکس ۲۰۰ به میزان ۰.۸ درصد کاهش یافت. شاخص سهام ام اس سی آی آسیا و اقیانوسیه ۰.۵۶ درصد کاهش یافت.

  نظرات جروم پاول

  روز پنج شنبه، جروم پاول، رییس فدرال رزرو ایالات متحده گفت که بازگشایی اقتصادی می تواند بر قیمت ها فشار رو به بالایی ایجاد کند. وی انتظار دارد که این بانک مرکزی در اقدام سیاسی اش صبورباشد، حتی اگر اقتصاد با افزایش موقت تورم مواجه شود.

  با این حال پاول خاطرنشان کرد که افزایش اخیر در سود اوراق و همچنین بهبود در شرایط اقتصادی توجه وی را جلب کرده است. سود اوراق به دنبال اظهارات پاول دوباره افزایش یافت. آخرین سود اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده ۱.۵۷۶۲ درصد بود.

  سود اوراق در آسیا و اقیانوسیه نوسان داشت، سود اوراق قرضه ۱۰ ساله استرالیا تا ۱.۸۳۳ درصد افزایش یافت. از طرف دیگر سود اوراق قرضه ۱۰ ساله دولت ژاپن به میزان ۰.۱۱۳ درصد سقوط کرد.

  سهام های فناوری در آسیا در معاملات روز جمعه نوسان داشت. این نوسان ها پس از آن رخ داد که کامپوزیت نزداک با سقوط ۲.۱۱ درصدی به ۱۲۷۲۳.۴۷ در روز پنج شنبه رسید. شاخص اس اند پی ۵۰۰ با افت ۱.۳۴ درصدی در ۳۷۶۸.۴۷ بسته شد در حالی که داوجونز ۳۴۵.۹۵ واحد کاهش یافت تا معاملات خود را در ۳۰۹۲۴.۱۴ به پایان برساند.

  ارزها و نفت

  شاخص دلار آمریکا در برابر همتایان خود، به ۹۱.۶۵ رسید. هر ین ژاپن با ۱۰۸.۰۲ در هر دلار، در مقایسه با سطح زیر ۱۰۷.۴ روز گذشته معامله شد. قیمت دلار استرالیا که در ابتدای هفته در سطح ۰.۷۸۳ دلار بود، در ۰.۷۷۰۹ دلار تغییر داشت.

  قیمت نفت درمعاملات آسیا بالاتر بود. بهای معاملات آتی نفت خام برنت با ۰.۹۶ درصد افزایش به ۶۷.۳۸ دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام آمریکا با ۰.۸۹ درصد افزایش به ۶۴ دلار و ۴۰ سنت در هر بشکه رسید.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی