اخبار خودرو
 • ایران جزو ۱۰ کشور برتر دنیا در بخش تولید فولاد است

  معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات کشور گفت: علیرغم شیوع ویروس کرونا ایران اسلامی جزو یکی از ۱۰ کشور برتر جهان در بخش تولید فولاد است.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، علیرضا شهیدی روز چهارشنبه در مراسم تودیع و معارفه رییس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان اظهار داشت: امروز علاوه بر موضوع تحریم‌ها کرونا نیز شرایط اقتصادی کشور را سخت‌تر کرده است و با توجه به محدودیت‌های منابع اقتصادی با مشکلاتی در بخش‌های مختلف مواجه شده‌ایم.

  وی افزود: با تدابیری که مقام معظم رهبری، ریاست محترم جمهوری و مقام عالی وزارت صنعت و معدن اندیشیدند، خیلی از کارخانه‌های تعطیل به رونق تولید بازگشت و بصورت ۲ و سه شیفت فعالیت می‌کنند. معاون وزیر صنعت بیان کرد: در بحث صنعت کار‌های خوبی صورت گرفته که علیرغم مشکلاتی در رابطه با لوازم خانگی ال جی و سامسونگ برند‌های داخلی با تولیدات خود بخش عمده‌ای از این مشکلات را برطرف کرده اند. شهیدی یادآور شد: امروز ظرفیت پتروشیمی کشور از ۵۰ میلیون تن علیرغم همه مشکلات به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است.

  وی تصریح کرد: در بحث صادرات مجموعه صادرات و واردات ما از ۶۰ میلیارد دلار فراتر رفته است.

  شهیدی با اشاره به اینکه مدیریت منابع مالی یک نظم خیلی خوبی پیدا کرده است، یادآور شد: علی رغم مشکلات کرونایی در سطح کشور امروز شاهد ۳۱ میلیون تن تولید فولاد در سطح کشور هستیم.

  وی اضافه کرد: ۹۰ تا ۹۵ میلیون تن سنگ آهن برای ۳۱تن فولاد نیاز است تا امروز اصلی‌ترین رونق تولید بخش صنعت فولاد بوده است.

  شهیدی تصریح کرد: سند فولاد در بخش‌های مختلف خودروسازی، لوازم خانگی و ... بکار رفته است.

  رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات وزارت صنعت معدن و تجارت کشور گفت: در افق ۱۴۰۰ باید ۵۵ میلیون تن تولید فولاد داشته باشیم که در این صورت نیازمند به ۱۶۰ تا ۱۶۵ میلیون تن استخراج سنگ آهن هستیم، اما ذخیره فعلی سنگ آهن ما ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان است، یعنی اگر معدن جدیدی پیدا نکنیم ۱۴ سال آینده سنگ آهنی وجود ندارد.

  شهیدی تصریح کرد: همین مشکلات را در زمینه مس هم در سطح کشور داریم.

  وی تصریح کرد: استان لرستان دارای معادن خیلی خوبی است که با بهره‌برداری از آن‌ها می‌توان بخشی از مشکلات استان را حل و فصل کرد.

  شهیدی تصریح کرد: با ۱۵ میلیارد تومان اعتبار می‌توان در این استان یک کارگاه کوچک جواهرات سازی راه اندازی کرد.

  به گزارش ایرنا، در این آیین بهزاد منصوری به عنوان رییس جدید سازمان، صنعت، معدن و تجارت استان لرستان معرفی شد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی