اخبار مسکن و عمران
 • معاون وزیر راه: از شرایط سخت تحریم صنایع دریایی با سربلندی عبور کردیم

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه جامعه دریایی کشور از دوره ۳ ساله سخت‌ترین تحریم‌ها با سربلندی عبور کرد گفت: صنعت دریایی کشور اجازه نداد روند تأمین مایحتاج مردم مختل شود.

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، به نقل از سازمان بنادر و دریانوردی، محمد راستاد در نشست شورای عالی مدیران ارگان‌های دریایی، درباره سیاست‌های دریایی کشور در دوره پساتحریم، تأکید کرد: در بازار بین‌المللی صنعت دریانوردی، نمی‌توانیم در‌ها را به روی خودمان ببندیم، بلکه باید رقابت‌پذیری بنادر کشور را افزایش و سهم خود را از حمل و نقل دریایی منطقه و جهان ارتقا دهیم.

  راستاد با بیان اینکه ظرفیت‌های حمل و نقل دریایی کشور، فراتر از نیاز‌های داخلی است، اظهار داشت: در دوره پساتحریم و بازگشت احتمالی شرکت‌های کشتیرانی بین‌المللی به بنادر ایران، مجموعه بندری و اپراتور‌های کشور باید آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند سرویس‌های خوبی را به کشتیرانی‌های خارجی ارائه کنند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر لزوم تمرکز ویژه برای بهبود امور دریانوردان ناشی از آسیب‌های جدی به این قشر زحمتکش در دوره شیوع ویروس کووید ۱۹، افزود: با رایزنی‌های داخلی و خارجی، امیدواریم سهمیه واکسن کرونا با اولویت به دریانوردان اختصاص پیدا کند.

  راستاد درباره ضرورت تأمین سوخت کم سولفور برای کشتیرانی داخلی و خارجی، تاکید کرد: ما به عنوان یک کشور ساحلی، متعهد هستیم علاوه بر تأمین نیاز‌های داخلی، خدمات سوخت رسانی به ناوگان بین‌المللی را پوشش دهیم.

  معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در حوزه الزامات مدیریت آب توازن، باید از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان حداکثر استفاده را ببریم و از این طریق، هزینه‌های تجهیز ناوگان تحت پرچم ایران را به حداقل برسانیم.

  مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تحول در ساماندهی شناور‌های سنتی بر اساس مصوبه هیئت وزیران خبر داد و گفت: شناسنامه‌دار شدن شناور‌های فاقد هویت برای اجرا در دست بررسی است؛ در این میان ماحصل اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها در حوزه حمل و نقل دریایی باید اینگونه باشد که کشتیرانی ایمن‌تر و دریا‌های پاکیزه‌تر داشته باشیم.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی