فناوری
 • ساخت یک کلبه جنگلی رویایی متحرک با تمام امکانات در مساحتی کمتر از ۱۴ متر مربع

  «كدی ماكارویتس» معمار شرکت «کوماک» موفق به طراحی کلبه‌ای رویایی و متحرک با تمام امکانات شده که ویژگی‌های خیره کننده و جذابی دارد. وی با ذهن خلاقی که داشته توانسته در فضایی به مساحت تنها ۱۳.۹۵ متر مربع، همه امکانات یک خانه مجهز را جای دهد.

  این سازه رویایی روی چرخ‌های یک تریلر کوچک بنا شده و ۴.۱۲ متر ارتفاع دارد. یکی از ویژگی‌های جالب این کلبه رویایی آن است که مجهز به اتاق خواب با سقف شیشه‌ای، حمام و آشپزخانه است.

  IraniCard

  «كدی ماكارویتس» طراح این کلبه، نهایت ذوق و سلیقه خود را خرج کرده تا بتواند کلبه‌ای متفاوت با طراحی زیبا و فوق‌العاده بسازد. در طراحی این خانه رویایی، ریزه کاری‌ها و ظرافت‌هایی در نظر گرفته شده که نظر مخاطبان را به خود جلب می‌کند.

  یکی از ویژگی‌های این کلبه، توجه به نور طبیعی است. سقف اتاق خواب طراحی شیشه‌ای دارد تا نور اتاق به صورت طبیعی تامین شود. ماكارویتس می‌گوید با سقف شیشه‌ای می‌توان ستاره ‌های آسمان را به خوبی مشاهده کرد و لذت برد. فضای کوچکی برای حمام در نظر گرفته شده است.

  این سازه رویایی روی پایه‌های تریلری کوچک قرار گرفته است و قابلیت حرکت دادن را دارد. وی قصد دارد در طرح‌های بعدی خود از فضای پشت بام نیز کارایی بگیرد. کلبه کوچک از چوب درختان بلوط و سرو ساخته شده و طراحی چشم نواز و فوق‌العاده‌ای دارد. کلبه جنگلی مجهز به آشپزخانه‌ای جمع و جور و جذاب، میز ناهار خوری دو نفره و نیمکت چوبی است.

  برای تامین آب مورد نیاز نیز مخزن آب ۱۷۴ لیتری در نظر گرفته شده است، در نتیجه مشکلی نیز برای تامین آب مورد نیاز وجود ندارد. در این کلبه پنل خورشیدی یا باتری در نظر گرفته نشده است، اما می‌توان به راحتی به وسیله پنل خورشیدی یا باتری نیز برق مورد نیاز کلبه رویایی را تامین کرد.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی