جهان
 • دولت بایدن به شکنجه‌های انجام شده در زندان گوانتانامو رسیدگی کند

  سازمان ملل:

  سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای خواستار رسیدگی دولت بایدن به درمان آن دسته از زندانیان گوانتانامو شد که مورد شکنجه روحی و فیزیکی قرار گرفته‌اند.
  دولت بایدن به شکنجه‌های انجام شده در زندان گوانتانامو رسیدگی کند

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، سازمان ملل متحد با صدور بیانیه‌ای خواستار رسیدگی دولت بایدن به آن دسته از زندانیان زندان گوانتانامو شد که در این زندان مورد شکنجه قرار گرفته‌اند.

  در بیانیه سازمان ملل در این خصوص آمده است: کارشناسان سازمان ملل امروز اعلام کرده‌اند که بازبینی روند تعطیلی زندان گوانتانامو باید همراه با رسیدگی به پرونده نقض حقوق بشر علیه ۴۰ زندانی باشد که همچنان در این زندان بوده و تحت شکنجه قرار گرفته‌اند.

  همچنین در گزارش کارشناسان سازمان ملل آمده است: این موضوع بسیار حائز اهمیت است که زندانیانی که از دسترسی به حقوق اولیه ذکر شده در حقوق بین الملل از جمله حق محاکمه عادلانه محروم بوده و شکنجه شده‌اند باید مورد درمان قرار بگیرند.

  در گزارش مذکور تاکید شده که زندانیان باقی مانده در زندان گوانتانامو در معرض شکنجه روحی و فیزیکی قرار گرفته و از این رو، کارشناسان سازمان ملل باید مطمئن شوند که دولت آمریکا از چنین اقداماتی دست خواهد کشید و جرایم رخ داده از سوی مسئولین دولتی زندان دیگر تکرار نخواهد شد.

  لازم به ذکر است، «جن ساکی» سخنگوی سازمان ملل پیشتر اعلام کرده بود که دولت بایدن مصمم به تعطیل کردن زندان گوانتانامو بوده و تعطیلی کامل این زندان تا آخر دوره ریاست جمهوری وی عملیاتی خواهد شد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی