جهان
 • دیدار هیأت‌های قطر و مصر برای اولین بار بعد از آشتی

  وزارت خارجه قطر اعلام کرد که هیأتی از این کشور با هیأتی از مصر امروز سه‌شنبه در کویت دیدار کرده است.
  دیدار هیأت‌های قطر و مصر برای اولین بار بعد از آشتی

  وزارت خارجه قطر اعلام کرد که هیأتی از این کشور با هیأتی از مصر امروز سه‌شنبه در کویت دیدار کرده است.

  به گزارش رسانه های قطر ، هیأت دو کشور با هدف ایجاد مکانیسم و اقدامات مرحله آتی دیدار و گفت‌وگو کرده‌اند و این دیدار اولین دیدار بعد از بیانیه «العُلا» است.

  بر اساس بیانیه وزارت خارجه قطر، دو طرف از اقداماتی که دو کشور بعد از امضای بیانیه العلا به عنوان گامی برای اعتمادسازی بین خود انجام داده‌اند، استقبال کردند و را‌ه‌های تقویت همکاری و روابط دوجانبه بین دو کشور آن هم در راستای تحقق خواسته های دو کشور در زمینه امینت، ثبات و توسعه به بحث و گفت‌وگو گذاشتند.

  روابط چهار کشور عربی عربستان سعودی، مصر، امارات و بحرین با قطر به دنبال اولین سفر خارجی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۹۶ (۵ ژوئن ۲۰۱۷) به ریاض و اتهام‌های چهار کشور یادشده علیه دوحه قطع شد و طی این مدت تلاش‌های آمریکا برای حل این بحران به منظور اعمال فشار بیشتر به ایران راه به جایی نبرد.

  این کشورها نهایت هفدهم دی ماه با فشار ترامپ آشتی کردند و در هفدهم دی ماه گذشته، چهل و یکمین نشست سران شورای همکرای خلیج فارس دیروز چهارشنبه به میزبانی عربستان سعودی بعد از نزدیک به چهار سال تنش و قطع کامل روابط بین محور ریاض با قطر برگزار شد و آن‌ها بر سر عادی سازی روابط و کنار گذاشتن اختلافات به توافق رسیدند.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی