اخبار مسکن و عمران
 • ۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده ساکن هستند

  معاون وزیر راه و شهرسازی:

  خرم‌آباد- معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه‌نشین ساکن هستند، گفت: ۵۰۰ هزار واحد مسکن ملی تا پایان نیمه اول ۱۴۰۱ واگذار خواهد شد.
  ۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده ساکن هستند

  به گزارش خبرنگار مهر، نعمت‌اله ترکی عصر امروز سه شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی لرستان اظهار داشت: در حوزه مسکن ظرفیتی که وزارت راه و شهرسازی در کشور برای احداث واحدهای مسکونی برای واجدین شرایط در نظر گرفته از روی دو محور بوده است که یک محور تکمیل واحدهای مسکن مهر و دیگری احداث مسکن در قالب طرح اقدام ملی بوده است.

  واگذاری ۵۰۰ هزار مسکن ملی تا پایان نیمه اول ۱۴۰۱

  وی افزود: از سال ۹۲ تا پایان سال ۹۸ و نیمه اول امسال، یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مهر که در تعهد دولت و وزارت قرار گرفته بود، در اکثر استان‌ها احداث، به اتمام رسیده و واگذاری این واحدها نیز انجام شده است.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: امروز در لرستان نیز پیگیر این موضوع شدیم و دغدغه‌ای از بابت واحدهای مسکن مهر در این استان وجود ندارد.

  ترکی با اشاره به اینکه پایان امسال، پرونده مسکن مهر را تمام شده تلقی‌می‌کنیم، افزود: در کنار این هدف گذاری، ساخت ۴۷۰ تا ۵۰۰ هزار مسکن جدید در قالب مسکن ملی در دستور کار وزارت قرار گرفت و سهمیه هر استانی مشخص شد.

  وی گفت: عملیات اجرایی این واحدها آغاز شده است، تمام واجدین شرایط متقاضی مسکن پالایش شدند و تا پایان نیمه اول ۱۴۰۱ تمام واحدهای مسکن ملی احداث و به متقاضیان واگذار خواهد شد.

  ۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه نشین ساکن هستند

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی بیان داشت: یکی دیگر از وظایف راه و شهرسازی در حوزه مسکن بازآفرینی شهری و کاهش حاشیه نشینی است.

  ترکی با بیان اینکه یکی از مأموریت‌های مهم وزارت راه و شهرسازی کاهش حاشیه‌نشینی و بازآفرینی شهری در کشور است، گفت: مأموریتی که وزیر راه در حکم مدیرکل جدید راه و شهرسازی لرستان به آن تاکید داشته کاهش حاشیه‌نشینی و بازآفرینی شهری بوده است.

  وی با بیان اینکه ۲۴ درصد مردم در بافت فرسوده و حاشیه نشین ساکن هستند که این وضعیت خوبی نیست، افزود: برای جلوگیری از این موضوع مقرر شد که در اولویت اول طرح «کاداستر» انجام شود که تاکنون بین ۶۰ تا ۶۵ درصد این طرح در کشور انجام شده است و در لرستان با توجه به مأموریتی که به مدیرکل جدید ابلاغ شده است، اولویت اول اجرای طرح «کاداستر» و حدنگاری است.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: تمام منابع مالی این طرح در سطح استان لرستان را پیگیری خواهیم کرد تا تأمین مالی صورت گیرد.

  ترکی بیان داشت: اگر این حدنگاری در لرستان انجام شود اموال دولت سند دار می‌شوند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

  وعده پیگیری مصوبات مربوط به لرستان

  وی با اشاره به بخش حمل و نقل جاده‌ای در لرستان اظهار داشت: احداث بخش آزادراهی و بزرگراهی، جاده‌های استانی و منطقه‌ای و … منشأ توسعه استان هستند.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی گفت: با توجه به ظرفیتی که در این استان وجود دارد بنا شد جلسه‌ای با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار لرستان تشکیل شود تا مصوباتی که به لرستان اختصاص یافته پیگیری شوند.

  ترکی بیان داشت: برای ایجاد یک اداره و تشکیلات و ساختار سازمانی که بتواند خدمات رسان خوبی برای مردم باشد اولین گام ساماندهی نیروی انسانی است.

  وی گفت: در نشستی که با سازمان استخدامی کشور داشتیم و پیشنهاداتی را ارائه دادیم که بر اساس آن برای ایجاد اداره راه و شهرسازی در شهرستان‌ها حتماً به یک سری شاخص‌ها نیاز است و در هر شهرستانی که بخواهیم اداره یا نمایندگی ایجاد کنیم باید در قالب این معیار و شاخص‌ها باشد.

  معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: هفته آینده این پیشنهاد نهایی خواهد شد و بر اساس آن معیار و شاخص‌هایی که تعیین شده ابلاغ استانی انجام خواهد شد و هر شهرستانی که نمره مورد نیاز را کسب کند اداره یا نمایندگی مورد نظر راه‌اندازی خواهیم کرد.

  بنا بر این گزارش در این جلسه از زحمات «رضا خالقی»، مدیرکل سابق راه و شهرسازی لرستان با اهدای لوح تقدیر و «وحید کرم‌الهی» با حکم وزیر راه و شهرسازی به عنوان مدیرکل جدید راه و شهرسازی لرستان معرفی شد.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی