اخبار بورس
 • تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله در بورس امروز/ سهامداران با پالایش و دارا یکم آشتی کردند

  اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق پالایشی یکم (پالایش) با ارزش ۹۸۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

  حقیقی‌ها معادل ۴۵میلیارد تومان واحدهای صندوق «کمند» را از حقوقی‌ها خریدند (۲۷درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق آرمان آتی کوثر (آکورد) را به ارزش پنج میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۳۱درصد معاملات).

  دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام مدیریت ثروت صندوق بازنشستگی کشوری (مدیر) رشد ۵.۵درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق سهام زرین کوروش (زرین) با زیان ۲.۱درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۱۳.۲درصد) در رابطه با صندوق «پالایش» در تابلو معاملات نقش ببندد.

  دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم هزار و ۷۳۷میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۷۲درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

  از میان صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا، اکثر توجهات به صندوق پشتوانه طلای لوتوس با نماد «طلا» معطوف بود و بیشترین افزایش قیمت (۱.۱درصد) به نام صندوق پشتوانه طلای پشتوانه سکه طلای کیان (گوهر) ثبت شد.

  کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر حدودا به رقم دو هزار و ۴۰۹میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۷۲میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود پنج هزار و ۶۰۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۴۶۰میلیارد تومان بود.

  برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

  صندوق‌های معامله‌پذیر 99.12.05

  تحرکات صندوق‌ها 99.12.05قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی