اخبار بازار ارز
 • سقایی: هرگونه حراج در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ممنوعیت است/ جشنواره «بهاره» برگزار می‌شود

  معاون برنامه‌ریزی اقتصادی اتاق اصناف ایران با تأکید بر اینکه امسال هرگونه حراج در فروشگاه‌ها ممنوع شده است، گفت: تنها مکانی که برای تخفیفات ویژه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده جشنواره بهاره است.
  سقایی: هرگونه حراج در فروشگاه‌های زنجیره‌ای ممنوعیت است/ جشنواره «بهاره» برگزار می‌شود

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، احسان سقایی، معاون برنامه ریزی اقتصادی اتاق اصناف ایران با اشاره به تعطیلی و آسیب دیدگی بسیاری از واحد‌های صنفی به دنبال شیوع کرونا در سال گذشته گفت: بیشترین اصنافی که سال گذشته متضرر شدند و بازار را از دست دادند اصناف مربوط به توزیع کالا‌های شب عید بودند.

  وی افزود: علاوه بر شیوع کرونا، افزایش نرخ ارز و کاهش قدرت خرید مردم نیز به شکلی دیگر اصناف و خود مردم را نیز متضرر کرد و از این رو اتاق اصناف امسال پیشنهاد برگزاری جشنواره بهاره را به صورت سراسری ارائه داد.

  معاون برنامه ریزی، اقتصادی اتاق اصناف ایران با بیان اینکه ستاد مقابله با کرونا برگزاری هرگونه نمایشگاه عمومی را ممنوع اعلام کرده است، گفت: به دنبال این دستورالعمل ستاد، اتاق اصناف نیز جشنواره را به صورت سراسری برگزار خواهدکرد.

  وی با بیان اینکه اصناف توزیع کننده کالا‌های مورد نیاز شب عید از جمله پوشاک، آجیل، خشکبار، شیرینی، میوه و خشکشویی و قالیشویی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند افزود: این کالا‌ها با تخفیفات جذابی به مردم ارائه خواهد شد.

  سقایی با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی تعداد بازرسی‌ها از اصناف، کاهش ۱۳ درصدی گران فروشی‌ها و کاهش ۱۶ درصدی عدم درج قیمت روی کالا نسبت به سال قبل گفت: اصناف خوشبختانه انضباط و شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند و از این نظر مشکل خاصی وجود ندارد.

  معاون برنامه ریزی، اقتصادی اتاق اصناف ایران با تأکید بر اینکه امسال هرگونه حراج در فروشگاه‌ها ممنوع شده گفت: هیچ گونه حراجی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای که منجر به تجمع شود انجام نخواهدشد و تنها مکانی که برای تخفیفات ویژه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در نظر گرفته شده جشنواره بهاره است.

  وی همچنین از هجمه سنگین رسانه‌ای به فروشگاه‌های زنجیره‌ای انتقاد و تصریح کرد: متاسفانه کسی پیگیری نکرد که آیا این فروشگاه‌ها کالا را گران می‌فروشند یا اینکه کالا و ارز گران شده اند.

  سقایی با بیان اینکه هیچ گونه کمبودی در تأمین کالا‌های اساسی وجود ندارد گفت: مردم نگران گران شدن کالا‌ها به صورت هیجانی نباشند و در مورد کالا‌های استراتژیکی مانند مرغ هم نظارت کافی انجام می‌شود.

  منبع: رادیو گفتگوقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی