اقتصاد کلان
 • ۱۵ نماد بورسی مشمول معاملات مشکوک شدند

  فهرست ۱۵ شرکت مشمول معاملات مشکوک امروز، شامل دو شرکت سرمایه گذاری استانی، بیمه پارسیان و ۸ نماد فرابورسی مخصوصا" "وهنر" بود.
  ۱۵ نماد بورسی مشمول معاملات مشکوک شدند

  به گزارش پول نیوز، معاملات امروز بازار سهام هم با تشدید نگرانی‌ها از آینده و تکرار ریزش قیمت‌ها و شاخص و افزایش انتقاد‌ها از دولت شروع و به پایان رسید و شاخص با از دست دادن بیش از ۸ هزار واحد دیگر به یک میلیون و ۲۱۴ هزار واحد عقب نشینی کرد تا روز‌های سخت بازار، طولانی‌تر و پیچیده‌تر شود.

  براساس این گزارش، ارزش معاملات سهام شرکت‌های بورسی و دو بازار اول و دوم فرابورس هم با داد و ستد بیش از ۲.۵ و ۱۲.۶ هزار میلیارد تومانی همراه بود و بیشترین حجم معاملات به ملی مس، بانک پارسیان ریال فولاد مبارکه با بیش از ۲۷۹، ۲۱۶ و ۱۳۱ میلیون سهم تعلق داشت.

  در این میان، بررسی اطلاعات پردازش اطلاعات مالی مبنا نشان داد ۱۵ شرکت با داد و ستد ۱۵ تا دو برابری نسبت به میانگین یک ماهه در زمره معاملات مشکوک قرار گرفته اند.

  در صدر این فهرست، دو شرکت سرمایه گذاری استانی خراسان رضوی و گیلان با معامله بیش از ۳.۴ و ۳۹ میلیون سهم و سپس بیمه پارسیان با ۵۱ میلیون سهم حضور داشتند.

  در ادامه هم شرکت‌ های لعابیران، سیمان ممتازان کرمان، کشت و صنعت جوین، سرمایه گذاری فنی و مهندسی مشانیر، تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده، پدیده شاندیز، سیمان شمال، پتروشیمی اصفهان، سیمان هرمزگان، گز سکه، گروه توسعه هنر ایران و سرمایه گذاری معیار صنعت پارس، مشمول معاملات مشکوک امروز شدند.

  حضور دو شرکت سرمایه گذاری استانی، بیمه پارسیان و ۸ شرکت فرابورسی مخصوصا" "وهنر" با بیش از ۸۳.۸ میلیون سهم از جمله نکات جالب این فهرست بود.
   


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی