اخبار اقتصادی
 • "خاموشی صفر" در روزی که همه منتظر قطع برق بودند

  در روزی که در نیمه شمالی کشور برای تک تک استانها، جداول خاموشی های احتمالی برنامه ریزی شده صادر شده بود، با مدیریت خوب شبکه برق و همکاری مشترکان، برق هیچ مشترکی تا غروب امروز قطع نشد.

  در روزی که در نیمه شمالی کشور برای تک تک استانها، جداول خاموشی های احتمالی برنامه ریزی شده صادر شده بود، با مدیریت خوب شبکه برق و همکاری مشترکان، برق هیچ مشترکی تا غروب امروز قطع نشد.

  به گزارش ایلنا از توانیر، ستاد مدیریت سوخت کشور که با حضور مدیران شرکت توانیر روز گذشته برگزار شده بود، تصمیم به صدور جداول خاموشی های احتمالی برنامه ریزی شده برای استانهای واقع شده در نیمه شمالی کشور در تاریخ هفتم بهمن ماه (امروز) گرفت تا در صورت بروز محدودیت در تأمین برق، مشترکان بخش خانگی از زمان قطع برق خود مطلع شوند.

  این جداول شب گذشته تهیه و منتشر شد و از طریق سایت شرکت های توزیع نیروی برق و همچنین اپلیکیشن "برق من" به مشترکان اطلاع رسانی شد.

  با تلاش مستمر فعالان صنعت برق، مدیریت بخش صنایع و خانگی به کاهش 1500 مگاواتی پیک روز جاری در مصرف برق نسبت به پیک روز گذشته منجر شد به طوری که 500 مگاوات سهم کاهش مصرف در بخش صنایع و 1000 مگاوات سهم مدیریت مصرف در سایر بخش ها بود.

  مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در این خصوص گفت: موفق شدیم با مدیریت مصرف برق که البته با همکاری مشترکان محقق شد، از صبح امروز تا غروب امروز را بدون خاموشی بگذرانیم و امیدواریم امشب نیز، مشترکان با مدیریت مصرف، به پایداری شبکه برق کشور کمک کنند و از شب جاری نیز بدون خاموشی عبور کنیم.

  در واقع صنعت برق کشور بار دیگر ثابت کرد در شرایط حساس و بحرانی، هنر مدیریت شبکه برق کشور را از ابعاد مختلف هماهنگی تولید، فوق توزیع، توزیع و حتی مدیریت مصرف دارد و این هنر صنعتگران برق، امروز در حالی که نیروگاهها در محدودیت شدید تأمین سوخت گاز بودند، روشنایی را به مردم هدیه داد.

  تخصیص گاز به بخش نیروگاهی در روز ششم و هفتم بهمن ماه (روز گذشته و روز جاری) به رقم 81 میلیون مترمکعب در روز رسید؛ در حالی که برنامه شرکت ملی گاز ایران تحویل روزانه حداقل 100 میلیون مترمکعب گاز به بخش نیروگاهی است.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی