تولید
 • نمایشگر کوچک قابل نصب بر روی پوست

  ایران اکونومیست- محققان آلمانی از تولید نمایشگر کوچکی خبر داده اند که قابل نصب بر روی پوست بدن است و به راحتی در محیط زیست تجزیه می شود.

  نمایشگر کوچک قابل نصب بر روی پوست

  به نقل از نیواطلس، نمایشگرها از جمله محصولاتی هستند که به راحتی در محیط زیست تجزیه نمی شوند و از همین رو آلایندگی زیادی ایجاد می کنند. برای حل این مشکل محققان نوعی نمایشگر الکتروکرومیک تولید کرده اند که در تولید آن از نوعی پلمیر تجزیه پذیر و ارگانیک موسوم به PEDOT:PSS استفاده شده است.

  این پلیمر توانایی زیادی در جذب و انعکاس نور دارد و با تغییر ولتاژ بخش های مختلف این نمایشگر می توان نور آن را کم و زیاد کرد.

  پلیمر مذکور بر روی بستری از مواد سلولزی رسوب کرده و در ژلاتین الکترولیت حبس می شود. همین امر باعث می شود صفحه نمایش هم انعطاف پذیر و هم چسبنده باشد. جریان الکتریکی از طریق الکترودهای طلا منتقل می شود و مانند سایر نمایشگرهای الکتروکرومیک ، این نمایشگر را می توان با استفاده از چاپگر جوهر افشان ارزان قیمت هم تولید کرد.

  فرایند تولید تجاری این نمایشگر در مقیاس انبوه پیچیده نیست و می توان آن را در ابعاد و اندازه های مختلف شخصی سازی و عرضه کرد. از این فناوری می توان برای تولید حسگرهای یکبار مصرف پوستی که شرایط بیماران را کنترل می کند یا بسته بندی های مواد غذایی که نشان می دهند غذا خراب شده یا سالم است، بهره گرفت.

  فارسقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی