جهان
 • برکناری «ابو علی البصری» به عنوان شخصیت برجسته اطلاعاتی عجیب است

  کارشناس مسائل سیاسی عراق:

  یک کارشناس مسائل سیاسی عراق در سخنانی گفت: «ابو علی البصری» از مؤسسان و فرماندهان نیروهای ویژه اطلاعاتی در عراق است و برکناری او بسیار عجیب و سؤال برانگیز است.

  به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الفرات نیوز، «کریم الکرعاوی» تحلیلگر و کارشناس مسائل سیاسی عراق به اقدام «مصطفی الکاظمی» در برکناری یکی از شخصیت های برجسته اطلاعاتی واکنش نشان داد.

  بر اساس این گزارش، وی در این خصوص گفت: «ابو علی البصری» از مؤسسان و فرماندهان نیروهای ویژه اطلاعاتی در عراق است و برکناری او بسیار عجیب و سؤال برانگیز است. این غیرمنطقی است تمام تلاش های این مَرد در طول سال های گذشته نادیده گرفته شود.

  این تحلیلگر عراقی افزود: انفجارهای بغداد حاصل یک ناکامی اطلاعاتی بود که البصری هیچ نقشی در آن نداشت. او که از عالم غیب خبر ندارد تا از همه چیز اطلاع داشته باشد. بزرگترین دستگاه های اطلاعاتی هم ناکامی هایی داشته اند؛ چه برسد به کشوری مانند عراق که دشمنان هم در تصمیم گیری های آن نقش آفرینی می کنند.

  گفتنی است، پس از حملات انتحاری پنجشنبه گذشته عراق که بر اثر آن، شمار زیادی در میدان الطیران در بغداد پایتخت این کشور کشته و زخمی شدند، تصمیماتی از سوی مصطفی الکاظمی اتخاذ شد و شماری از فرماندهان امنیتی برکنار شدند.

  بنابراین، مصطفی الکاظمی تغییرات گسترده‌ای را در دستگاه‌های امنیتی عراق ایجاد کرد. تغییرات الکاظمی پس از نشست فوق العاده با فرماندهان امنیتی نظامی در مقر عملیات بغداد اعلام شد و انتقادات گسترده ای را به دنبال داشت.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی