اخبار نفت و انرژی
 • نفت جهانی اندکی کاهش یافت

  با محدودیت های جدید برای مقابله با کرونا؛

  قیمت هر بشکه نفت برنت با 69 سنت کاهش به 55 دلار و 41 سنت رسید.

   

  به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز، به دنبال نگرانی ها در مورد افزایش ذخایر نفت آمریکا و اینکه محدودیت های جدید جهت مقابله با کرونا در چین سبب کاهش تقاضا برای نفت در بزرگترین واردکننده نفت جهان خواهد شد، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با 69 سنت کاهش به 55 دلار و 41 سنت رسید و کاهش هفتگی 0.4 درصدی را تجربه کرد.

  قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 86 سنت معادل 1.6 درصد افت به 52 دلار و 27 سنت رسید که تغییر خاصی نسبت به ابتدای هفته نداشت.

  میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته گذشته با 4.4 درصد مواجه شد در حالی که تحلیلگران انتظار کاهش 1.2 میلیون بشکه ای را داشتند.

  لوئیز دیکسون تحلیلگر موسسه ریستاد انرژی در این باره گفت: «به نظر می رسد که موج دوم همه گیری کرونا در چین همچنان ادامه دارد و تعداد مبتلایان روز به روز در حال افزایش است. ویروس هر روز به مناطق بیشتر از جمله شانگهای سرایت می کند.»

  آمارهای دولت آمریکا در عین حال نشان از تقویت تقاضا برای فرآورده های نفتی دارد. میزان فعالیت پالایشگاه های آمریکایی به بالاترین رقم از ماه مارس رسیده و تقاضا برای بنزین و گازوئیل رشد هفتگی را تجربه کرده است.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی