جهان
 • پارلمان کره شمالی امروز تشکیل جلسه می‌دهد

  پارلمان کره شمالی امروز (یکشنبه) با هدف تصویب تصمیمات گرفته شده در نشست حزب حاکم تشکیل جلسه می‌دهد.

  به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشتیدپرس، در نشست حزب حاکم کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی قول داد تا تلاش‌های حداکثری را برای توسعه و گسترش برنامه تسلیحات اتمی در مواجهه با رفتار خصمانه آمریکا انجام دهد.

  آژانس خبری رسمی کره شمالی گزارش کرد، نمایندگان پارلمان به رهبری چو ریونگ هائه، یکی از مقام های ارشد و رئیس مجمع عالی خلق کره شمالی متعهد شدند تا مسئولیت و وظایف خود را در اجرای تصمیمات گرفته شده در کنگره هشت روزه حزب حاکم که روز سه شنبه گذشته پایان یافت، انجام دهند.

  جلسات مجمع عالی خلق معمولاً مختصر و سالانه است که هدف آن تصویب بودجه‌ها، رسمیت بخشیدن به تغییرات پرسنلی و اولویت‌های سیاست‌های تعیین شده توسط کیم جونگ اون و رهبری حزب حاکم است.

  این رسانه دولتی کره شمالی جزئیات مربوط به جلسه کنونی را اعلام نکرد که احتمالا تصویب تغییرات در کابینه کشور و کمیسیون امور دولتی، عالی ترین نهاد تصمیم گیری به ریاست کیم جونگ اون است.

  در جریان رژه اخیر کره شمالی که پنجشنبه شب انجام شد، این کشور پیشرفته ترین تسلیحات استراتژیک خود را به نمایش گذاشت که شامل یک موشک بالستیک جدید است که می‌تواند از روی زیر دریایی شلیک شود.

  کیم جونگ اون همچنین در جریان نشست کنگره حزب حاکم برنامه پنج ساله توسعه را برای رهایی از اقتصاد زوال یافته کره شمالی اعلام کرد.

  انتهای پیامقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی