اخبار اقتصادی
 • اعزام دانشجو به فرانسه

  فرانسه از نظر همه‌ی دنیا کشوری بسیار زیباست که با هنر، فرهنگ و تمدن گره خورده است.

  فرانسه از نظر همه‌ی دنیا کشوری بسیار زیباست که با هنر، فرهنگ و تمدن گره خورده است.

   با یک جستجوی ساده متوجه می‌شویم که سطح زندگی و رفاه در این کشور بسیار بالاست و به همین دلیل است که بسیاری از مردم دنیا دوست دارند تا فرانسه را برای مهاجرت انتخاب کنند. از طرفی کشور فرانسه و دانشگاه هایش نقش بسیار مهمی در جریان علمی دنیا دارند و جایگاه بسیار بی‌نظیری در بین برترین مراکز آموزش جهان دارند و به همین دلیل است که این روزها بحث اعزام دانشجو به فرانسه در بین دانشجویان جهان یک بحث بسیار پرطرفدار است.

  شروع یک مسیر جدید و عالی با پذیرش تحصیلی

  برای این که مهاجرت تحصیلی  شما در این کشور آغاز شود ابتدا لازم است تا برای پذیرش تحصیلی خودتان از این این کشور اقدام کنید، چرا که این کار اولین قدم برای فرآیند اعزام دانشجو به فرانسه است. البته این کار منوط به این است که اطلاعات و مدارک لازم برای این کار را داشته باشید.

  اما به طور کلی باید این نکته را درنظر داشته باشید که فرانسه از نظر شرایط بین المللی و سیستم های مهاجرتی یکی از بهترین مقصدها برای همه‌ی دانشجویان دنیاست. طبق آمار فرانسه بعد از آمریکا ،انگلستان و استرالیا چهارمین مقصد محبوب دنیا برای دانشجویان سراسر دنیاست. موضوع جالبتر این است که فرانسه در واقع محبوب ترین مقصد غیرانگلیسی زبان برای دانشجویان است.

  مزایای تحصیل در فرانسه

  تحصیل در فرانسه مزیت های بسیار زیادی دارد که می توان به هزینه های پایین و منطقی برای دانشگاه ها و کالج ها، شرایط خوب و ایده‌آل برای زندگی و همچین کیفیت عالی تحصیلات اشاره کرد.

   سیستم آموزشی پیاده شده در فرانسه یکی از بهترین مدل های آموزشی در سطح دنیاست و به همین دلیل است که فرانسه همیشه در بین کشورهای جهان جایگاه بسیار خوبی را از نظر علمی و آموزشی داشته است. تعداد فارغ التحصیل دانشگاه های این کشور نیز همیشه در سطح خوبی بوده است و دانشجویان این کشور همیشه فرصت های بسیار خوبی را برای به دست آوردن جایگاه های شغلی مناسب داشته اند.

  در انتها جالب است بدانید که فرانسه بهترین موقعیت های تحصیلی برای رشته MBA را در کل اروپا ارائه می‌دهد.

  مقاطع مختلف برای تحصیل در فرانسه

  در فرانسه می‌توان در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل شد. در این کشورعلاوه بر دانشگاه های فرانسه زبان دانشگاه های انگلیسی زبان هم وجود دارد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی فرانسه لازم است تا زبان فرانسوی خودتان را تا سطح B1 تقویت کنید و برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان نیز لازم است تا دوره های خاص مربوط به زبان انگلیسی در این کشور را بگذرانید. که ارائه‌ی مدرک آیلتس با حداقل نمره 6  قبل از شروع این دوره ها الزامی است. ارائه‌ی ریز نمرات و مدرک تحصیلی برای پذیرش تحصیلی نیز الزامی است.

  هزینه های زندگی و تحصیل در فرانسه

  هزینه های تحصیل و زندگی در فرانسه کاملاً به سبک زندگی هر شخص وابسته است و بستگی به سبک زندگی هر شخص دارد. برای مثال خرج زندگی در پاریس که به نوعی گران ترین شهر فرانسه برای زندگی هم هست، ماهانه در حدود 800 الی 1100 یورو است که به نسبت سایر شهر های اروپا و آمریکا رقمی بسیار ایده‌آل است. نکته قابل توجه این است که این رقم برای شهر هایی مانند لیون و نیس می‌تواند تا 600 یورو در ماه نیز کاهش یابد . جالب است بدانید که بیشتر هزینه‌ی زندگی در فرانسه بر خلاف اکثر نقاط اروپا مربوط به خوار و بار و خرید از بازار است و مسکن رتبه‌ی دوم هزینه ها را دارد.

  دانشگاه های معروف و برتر برای تحصیل در فرانسه

  • دانشگاه Ecole Polytechnique ParisTech - ۶۵ جهان
  • دانشگاه علوم پزشکی و تحقیقات لاتراس - بهترین دانشگاه فرانسه
  • دانشگاه سوربن - ۷۵ جهان
  • دانشگاه CentraleSupélec - ۱۳۷ جهان
  • دانشگاه École Normale Supérieure de Lyon - ۱۵۳ جهان
  • دانشگاه  Sciences Po- ۲۲۱ جهان

  بورسیه تحصیلی برای تحصیل در فرانسه

  در سال ۲۰۱۹ طبق آمار و ارقام بیش از ۱۰.۰۰۰ بورسیه تحصیلی در کشور فرانسه به دانشجویان مختلف در سراسر دنیا اعطا گردیده است. بورسیه‌هایی که توسط دانشگاه های مختلف ارائه می‌شوند و هر کدام دارای مزیت های خاص خودشان می‌باشند.

  برای مثال برخی از این بورسیه ها کل هزینه های تحصیل و زندگی یک فرد در فرانسه را پوشش می‌دهند و برخی نیز بخشی از این هزینه ها را به عهده می‌گیرند که روی هم رفته هر کدام از این بورسیه ها در شرایط خاصی تعلق میگیرند و همه‌ی آنها الزاماً برای همه‌ی دانشجویان با هر شرایطی مفید نخواهند بود.

  پاسخ به چند سوال رایج در مورد اعزام دانشجو به فرانسه

  • آیا برای ورود به دانشگاههای فرانسه باید آزمون داد؟

  خیر، ورود به به دانشگاه در هیچ رشته ای آزمون ندارد. اما پس از گذراندن سال اول دانشگاه برای ورود به سال دوم از همان دروس تدریس شده یک آزمون جامع گرفته می شود.

  • آیا دانشجویان دوره زبان هم اجازه کار در هنگام تحصیل دارند؟

  بله، دانشجویان دوره زبان مانند دانشجویان دانشگاه اجازه ۲۱ ساعت کار در هفته را دارند.

  • چه رشته هایی در دانشگاه های کشور فرانسه تدریس می شود ؟

  در دانشگاه های کشور فرانسه رشته هایی مانند حقوق ، روانشناسی ، ادبیات ، فلسفه ، علوم سیاسی و اقتصادی ، پزشکی ، معماری و رشته های دیگر ارائه می گردد .

  • آیا بعد از فارغ التحصیلی و اتمام تحصیلات امکان دریافت کشور فرانسه وجود دارد ؟

  به‌ صورت کلی در فرانسه هر مقطع تحصیلی را می‌توان ۳ بار خواند و با این روش ویزای خود را تمدید کرد . اما پس از تحصیل ، کشور فرانسه یک سال به دانشجو فرصت می دهد که متناسب با رشته خود کار پیدا کند.

  • آیا پس از تحصیل میتوان اقامت گرفت؟

  به طور کلی اگر به مدت ۵ سال در کشور فرانسه اقامت داشته باشید (تحصیلی و یا کاری) میتوانید درخواست اقامت دائم کنید.

  نتیجه گیری

  در این مقاله به تعدادی از فاکتورهای اساسی در مورد دانشگاه ها، هزینه های زندگی و شرایط تحصیل در فرانسه پرداخته شد. با کمی بررسی  این فاکتور ها و مقایسه شرایط تحصیل در جاهای مختلف دنیا، درخواهید یافت که فرانسه می‌تواند یک انتخاب خوب برای ادامه تحصیل باشد، البته طبق گفته‌ی همه‌ی دانشجویان بین‌المللی در این کشور، یادگیری زبان فرانسه یکی از چالش های مهمی است که هر دانشجویی با آن مواجه می‌شود. به همین دلیل باید در نظر داشته باشید که برای برخورداری از مزایای زندگی و تحصیل در فرانسه باید چالش  یادگیری زبان شیرین فرانسوی را بپذیرید. در انتها امیدواریم که این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد و برایتان بهترین ها را در مسیر زندگی و تحصیلتان آرزومندیم، خدانگهدار.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی