اخبار اقتصادی
 • عوامل موثر در تعیین تعرفه پست خارجی

  در بین انواع پست، پست خارجی یکی از نمونه هایی است که هزینه در آن بسیار مهم است و در واقع این موضوع یکی از مهم ترین دغدغه های افرادی است که می خواهند کالای خود را به کشور های دیگر ارسال نمایند.
  عوامل موثر در تعیین تعرفه پست خارجی

  به گزارش ایسنا، بنابر اعلام پست بار، از همین رو در این مطلب می خواهیم به بررسی تعرفه پست خارجی بپردازیم.

  چگونگی تعیین تعرفه پست خارجی

  یکی از خدماتی که توسط شرکت پست ارائه می شود ارسال کالا به کشورهای دیگر است که با نام پست خارجی شناخته می شود. نکته ی مهمی که در این نوع از پست وجود دارد تعرفه های مربوط به آن می باشد که باید مطابق با قوانین بین المللی تنظیم شوند و هر ساله شرکت پست مطابق با این قوانین آن را ارائه می دهد.

  برای مشخص نمودن تعرفه پست خارجی عوامل متعددی نقش دارند. برای مثال روش انتقال کالا می تواند یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار باشد. با توجه به این که از دو روش زمینی و هوایی در پست خارجی استفاده می شود می توان به این مورد به عنوان یکی از عوامل موثر در تعرفه پست خارجی اشاره کرد.

  همچنین این موضوع که قرار است کالای شما به کدام کشور خارجی ارسال شود هم یکی دیگر از موضوعات مهم می باشد. بر همین اساس شرکت پست برای تعیین دقیق تعرفه ها، کشورها را در دو گروه مجزا دسته بندی کرده که با استفاده از این گروه بندی می توان به دید روشنی از هزینه ها دست یافت.

  همان طور که در رابطه با پست های داخلی وزن کالا به عنوان یکی از مولفه های تاثیرگذار در هزینه شناخته می شود در رابطه با پست های خارجی هم می توان همین مورد را به عنوان یکی از عوامل مهم در تعیین تعرفه پست خارجی معرفی کرد.

  علاوه بر وزن خود کالا وزن بسته ای که کالا برای ارسال در آن قرار می گیرد هم شامل تعرفه هایی می شود که باید مورد محاسبه قرار گیرد.

  سامانه آنلاین پستی پستکس، سریعترین روش ارسال مرسوله به خارج از کشور

  سامانه پستکس به عنوان یک سایت پستی آنلاین می تواند شما را در امر ارسال مرسوله های خارجی یاری نموده و هر گونه سوال و ابهام شما در رابطه با تعرفه پست خارجی و چگونگی ارسال کالا را برطرف نماید.

  تعرفه پست خارجی

  انتهای رپرتاژ آگهیقیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی