اخبار بانک و بیمه
 • کار بزرگی در منطقه آزاد انزلی و بنادر آن در حال انجام است

  ایران اکونومیست- در آیین افتتاح ۱۸ طرح سرمایه گذاری منطقه آزاد انزلی رییس جمهور بر اتمام پروژه اتصال راه آهن رشت به بندر کاسپین تاکید کرد.
  کار بزرگی در منطقه آزاد انزلی و بنادر آن در حال انجام است

  حسن روحانی روز پنجشنبه با بیان اینکه کار بسیار بزرگی در منطقه آزاد انزلی و بنادر آن بندر انزلی و کاسپین در حال انجام است گفت: در دیدار حضوری از پروژه مهم بندر کاسپین  که راه ارتباط کشور ما با کشورهای همسایه دریای خزر است لزوم بهره برداری از پروژه راه آهن رشت به کاسپین بسیار مهم و استراتژیک خواهد بود .
  وی تاکید کرد: متاسفانه با وجود این که علاقه مند بودیم این پروژه تا پایان اسفند ماه به بهره‌برداری برسد  بسیار از برنامه عقب هستیم .
  روحانی از استاندار گیلان خواست تا با هماهنگی وزیر راه و دکتر بانک این پروژه استراتژیک را با همه توان به صورت سه شیفت  تا اوایل سال آتی به پایان برساند.
  رییس جمهور خاطر نشان کرد:  پروژه بسیار مهم راه آهن رشت به کاسپین،  دریای خزر را در منطقه گیلان به خلیج فارس متصل می‌کند  به همین منظور از پروژه های بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد.  از ۳۲ کیلومتر مسیر خط آهن رشت -کاسپین حدود ۶ کیلومتر ریل گذاری شده است.تاکنون ۳۲۰ میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه شده و بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان دیگر برای تکمیل و راه اندازی آن اعتبار نیاز است.
  راه آهن رشت – کاسپین- انزلی به عنوان بخشی از طرح راه آهن قزوین - رشت انزلی است که عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات عمرانی ملی شروع شده و با اتمام طرح، مرکز استان گیلان به منطقه آزاد کاسپین متصل می شود. اجرای این پروژه علاوه بر اهمیت در حمل و نقل داخلی، بار و مسافر استان گیلان؛ از نظر ایجاد یک کریدور ریلی جدید برای صادرات و واردات کشور و همچنین ترانزیت کالا از مناطق شمالی کشور به خلیج فارس، آب‌های آزاد بین‌المللی و دیگر کشورهای همسایه ایران نیز بسیار مهم است.
   
  ایرنا


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی