جهان
 • دونالد ترامپ نخستین رئیس‌جمهور آمریکا شد که دوبار استیضاح شده است

  پرونده ترامپ برای محاکمه به مجلس سنای آمریکا می‌رود

  مجلس نمایندگان آمریکا حزبی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را یک هفته مانده به پایان دوره ریاست‌جمهوریش برای دومین بار استیضاح کرد و پرونده‌اش را به مجلس سنا فرستاد

  به گزارش همشهری آنلاین مجلس نمایندگان آمریکا  با ۲۳۲ رای موافق در برابر ۱۹۷ رای مخالف به استیضاح ترامپ رای داد. ۵ نماینده هم از رای‌ دادن خودداری کردند.

  ۱۰ نماینده حزب جمهوریخواه با شکستن خطوط حزبی به نمایندگان حزب دموکرات پیوستند، به استیضاح دونالد ترامپ رای موافق دادند. رکورد قبلی در این مورد به استیضاح بیل‌ کلینتون،رئیس‌جمهور آمریکا در سال ۱۹۹۸ مربوط می‌شود که پنج نماینده حزب دموکرات، حزب متبوع کلینتون، در دادن رای موافق به استیضاح به حزب مخالف جمهوریخواه پیوستند.

  اکنون پرونده ترامپ برای محاکمه به اتهام «تحریک به شورش» به مجلس سنا فرستاده می‌شود. اگر دو سوم نمایندگان مجلس سنا به لایحه استیضاح ارسالی از مجلس نمایندگان رای موافق دهند، ترامپ از مقامش برکنار می‌شود.

  مجلس نمایندگان آمریکا بحث درباره استیضاح ترامپ را آغاز کرد

   میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت جمهوریخواه مجلس سنا روز چهارشنبه بعدازظهر در نامه‌ای خطاب به همکارانش نوشته است که درباره اینکه چه رایی به لایحه استیضاح بدهد، هنوز تصمیم نگرفته است.

  این نماینده ایالت کنتاکی نوشت:‌«با وجود فرضیات فراوان مطرح‌شده در مطبوعات، من هنوز به تصمیم نهایی درباره اینکه چه رایی به استیضاح بدهم ،نگرفته‌ام و قصد دارم به استدلال‌های حقوقی ارائه‌شده به مجلس سنا گوش دهم.»قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی