جهان
 • هشدار شورای عالی سیاسی یمن درباره پیامدهای «تروریست» خواندن انصارالله

  شورای عالی سیاسی یمن ضمن انتقاد از اقدام آمریکا در تروریست خواندن جنبش انصارالله، هشدار داد این اقدام می‌تواند پیامدهای ناخوشایندی در بعد انسانی و سیاسی در یمن داشته باشد.
  هشدار شورای عالی سیاسی یمن درباره پیامدهای «تروریست» خواندن انصارالله

  به گزارش مشرق، شورای عالی سیاسی یمن اقدام ایالات متحده آمریکا در تروریست خواندن جنبش انصارالله یمن را محکوم کرد.

  این شورا چهارشنبه شب در بیانیه‌ای گفت: «ما از تلاش‌های دولت آمریکا برای تروریست خواندن انصارالله ابراز تأسف می‌کنیم».

  شورای عالی سیاسی یمن درباره خطرات پیش برد این تلاش‌ها از سوی دولت آمریکا هشدار داد و گفت: «این تمایل و حرکت خطرناک نه‌ تنها پیامدهای انسانی در یمن خواهد داشت بلکه فرآیند سیاسی در یمن را نیز تحت الشعاع خواهد داد.

  «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده ۲۲ دی ماه (دوشنبه) از تصمیم خود برای اطلاع‌رسانی به کنگره این کشور جهت تروریستی اعلام کردن جنبش مقاومت «انصارلله» یمن خبر داد و گفت: «قصد دارم سه رهبر انصارالله، عبدالملک الحوثی، عبدالخالق بدرالدین الحوثی و عبدالله یحیی الحکیم را به عنوان تروریست‌های جهانی اعلام کنم».

  در حالی که این ائتلاف سعودی-اماراتی است که نزدیک به شش سال زیرساخت‌های یمن را زیر بمباران و موشک‌باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده و به کشتار زنان و کودکان این کشور ادامه می‌دهد.

  عربستان سعودی بعد از نزدیک به شش سال از حمله به یمن که با کمک ائتلاف منطقه‌ای و حمایت غرب صورت گرفت، همچنان نتوانسته به هدف خود از این جنگ که حذف انصارالله یمن از معادلات سیاسی این کشور است، دست یابد. به همین دلیل، بعد از ناتوانی و ناامیدی، به دنبال این بود که این جنبش همانند جنبش‌های دیگر مانند حماس و حزب‌الله را تروریست اعلام کند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی