جهان
 • هشدار وزیر بهداشت آلمان

  «ینس اشپان»، وزیر بهداشت آلمان روز چهار‌شنبه در سخنانی با نمایندگان پارلمان این کشور در خصوص وضعیت مبتلایان و تلفات کرونایی کشورش هشدار داد و گفت محدودیت‌های کرونایی باید تمدید شوند.
  هشدار وزیر بهداشت آلمان

   «ینس اشپان»، وزیر بهداشت آلمان روز چهار‌شنبه در سخنانی با نمایندگان پارلمان این کشور در خصوص وضعیت مبتلایان و تلفات کرونایی کشورش هشدار داد و گفت محدودیت‌های کرونایی باید تمدید شوند.

  به نوشته خبر‌گزاری «دویچه وله»، اشپان در سخنان خود در پارلمان آلمان (بوندستاگ) گفت که کشورش در حال پشت سر گذاشتن یکی از سخت‌ترین شرایط کرونایی است.

  وی در ادامه گفت: «تعداد مبتلایان و تلفات کرونا همچنان بالا هستند و ما باید آنان را کاهش دهیم.»

  وزیر بهداشت آلمان در خصوص توزیع واکسن کرونا هم گفت که بیش از ۷۵۰ هزار نفر از زمان آغاز واکسیناسیون در ماه دسامبر، واکسن کرونا تزریق کرده‌اند.

  وی افزود که تا تابستان سال ۲۰۲۱ دولت آلمان انتظار دارد که برای همه واکسن کرونا ارائه کند.

  اشپان همچنین در روز چهار‌شنبه در مصاحبه‌ای رادیویی گفته بود که کاهش محدودیت‌هایی کرونایی تا ماه آینده (فوریه) غیر‌ممکن است.

  وزیر بهداشت آلمان در این خصوص به شبکه رادیویی «دویچلندفونک» گفت: «یک موضوع مشهود این است که همه محدودیت‌ها تا اول فوریه امکان‌پذیر نخواهد بود.»

  وی افزود که دو یا سه ماه دیگر طول خواهد کشید تا واکسیناسیون اثرات خود را بگذارد.

  مؤسسه «رابرت کُخ»، یک نهاد بهداشتی برای بیماری‌های عفونی در آلمان، روز چهار‌شنبه گزارش داد که ۱۹ هزار و ۶۰۰ مبتلای جدید به کرونا ثبت شده و همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته هزار و ۶۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

  بر اساس آمار و ارقام وبگاه «ورلداُمترز»، آلمان تاکنون یک میلیون ۹۶۲ هزار و ۵۰۱ مورد مبتلا به کرونا را به ثبت رسانده که از این تعداد ۴۳ هزار و ۴۹۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

   قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی