سقوط 16 دلاری طلا در بازارهای جهانی

قیمت طلا در معاملات امروز به علت فروش چینی با فوریت، 16.22 دلار کاهش یافت و 1114.92 دلار در هر اونس فروخته شد. به گزارش رویترز، با توجه به اینکه فروشندگان طلا در چین، بزرگ ترین مصرف کننده این فلز گرانبها با فوریت به فروش طلا پرداختند، قیمت طلا 4 درصد از ارزش خود را از دست داد و به کمترین رقم در بیش از 5 سال گذشته رسید، این اقدام درحالی رخ داد که جذابیت طلا ضربه جدیدی از گمانه‌زنی‌ها برای افزایش نرخ بهره بانکی آمریکا خورده است. هر اونس طلا در معاملات امروز اندکی پس از باز شدن شانگهای گلد اکسچنج و تقویت حجم معاملات تا رکوردی بی سابقه، تا 1088 دلار سقوط کرد که کمترین رقم از مارس 2010 تاکنون به شمار می‌رود.

با فرونشستن فروش‌ها، اندکی از قیمت خود را بازیافت و به بالای سطح مقاومتی 1100 دلار رسید.

درحال حاضر، هر اونس طلا با 16.22 دلار کاهش 1114.92 دلار فروخته شد.

ویکتور تیانپریا تحلیلگر بانک ای‌ان‌زد در سنگاپور گفت، «بازار از نظر فنی به شدت ضعیف به نظر می‌رسد و بزرگ ترین خریدار طلا یعنی چین، اکنون در حال فروش طلا است برخلاف اینکه در زمان کاهش قیمت به خرید بپردازد. این دلیل تضعیف قیمت‌هاست.»

وی افزود، «این شبیه این است که یک نفر از کم بودن نقدینگی در حال حاضر سود استفاده کند. اندکی فروش احتکاری در حال انجام است. »

چین در روز جمعه اعلام کرد که ذخایر طلای این کشور به نسبت آخرین زمان تعدیل آن در بیش از 6 سال گذشته 57 درصد افزایش یافته است.

پس از اینکه جانت یلن هفته گذشته در کنگره آمریکا گفت، بانک مرکزی آمریکا در صورت بهبود اقتصادی این کشور، در مسیر افزایش نرخ بهره بانکی قرار دارد، ارزش دلار بالا رفت و طلا سطوح کلیدی را شکست.

منبع: نویسنده: ادمین سیستم
دوشنبه 29 تیر 1394 ساعت 12:14
قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی
notification

آیا مایلید از نوسانات بازار آگاه شوید؟

دریافت هشدار در نوسانات قیمت طلا، سکه، دلار، اونس، نفت، بورس و بیت کوین