اخبار نفت و انرژی
 • نفت برنت برای دومین روز متوالی صعود کرد

  قیمت نفت برنت نیز که دیروز 1.7 درصد رشد کرده بود، امروز با 79 سنت معادل 1.4 درصد جهش به 57 دلار و 37 سنت رسید.
  نفت برنت برای دومین روز متوالی صعود کرد

   

  به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز، پس از آنکه آمارهای صنعتی نشان داد که میزان ذخایر نفت خام آمریکا بیش از حد انتظار کاهش داشته است و در حالی که حساسیت سرمایه گذاران نسبت به تشدید وضعیت کرونا در جهان کاهش یافته است، قیمت نفت روزی چهارشنبه شاهد افزایش بیش از یک درصدی بود.

  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 67 سنت معادل 1.3 درصد افزایش به 53 دلار و 88 سنت رسید. دیروز نیز نفت خام آمریکا شاهد افزایش حدودا 2 درصدی بود. قیمت نفت برنت نیز که دیروز 1.7 درصد رشد کرده بود، امروز با 79 سنت معادل 1.4 درصد جهش به 57 دلار و 37 سنت رسید.

  قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم ها از ماه فوریه، یعنی زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در چین و گسترش به سایر نقاط جهان رسیده است.

  آوتار ساندو، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره گفت: «پس از سخنان شی جینپینگ که سبب خوش بینی نسبت به اقتصاد چین شده و همچنین انتشار گزارش انستیتوی نفت آمریکا مبنی بر کاهش بیش از انتظار ذخایر نفت این کشور... قیمت نفت خام همچنان رو به افزایش است.»

  انستیتوی نفت آمریکا برآورد کرده که در هفته گذشته میزان ذخایر نفت خام این کشور با 5.8 میلیون بشکه کاهش به 484.5 میلیون بشکه رسیده است. این در حالی است که تحلیلگران انتظار کاهش 2.3 میلیون بشکه ای را می کشیدند.قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی