تجارت
 • تابش: صادرات دام زنده آزاد نشده است

  رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: صادرات دام زنده آزاد نشده است و با متخلفان در این زمینه برخورد می‌شود و شایعات فاقد وجاهت قانونی است.
  تابش: صادرات دام زنده آزاد نشده است

  به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، «عباس تابش» افزود: انتشار شایعاتی مبنی بر آزادشدن صادرات دام زنده در شبکه‌های مجازی، موجب رصد بازار خرید و فروش دام زنده و پیگیری موضوع شد.

  وی ضمن تکذیب این شایعات اضافه کرد: تمهیداتی برای ممانعت از فعالیت افراد سودجو و اخلال گران نظام بازار انجام شده است.

  تابش تصریح کرد: اکنون با پیگیری معاونت فنی گمرک جمهوری اسلامی ایران مشخص شد تلاش‌هایی با سندسازی برای جمع آوری دام زنده از سطح کشور و انتقال آن به خارج از کشور انجام شده است که مراجع مربوطه با ضبط مدارک جعلی از اقدام سودجویانه ممانعت به عمل آورده اند.

  رییس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان ضمن تاکید بر اینکه هیچ مجوزی برای خروج دام زنده از کشور صادر نشده، خاطرنشان کرد: بنابر تصمیم گیری در ستاد تنظیم بازار فرآیند‌های مربوطه به این موضوع به طور دائم رصد شده و بازرسان سازمان حمایت در سطح عرضه ضمن انجام بازرسی‌های موضوعی در صورت مشاهده اخلال گران نظام تولید و عرضه دام زنده سبک برخورد لازم را به عمل می‌آورند.

  گفتنی است، پیش از این ستاد تنظیم بازار در مصوبه‌ای اعلام کرد، با توجه به افزایش قاچاق دام زنده از استان‌های مرزی، همچنین اخباری که از برخی استان‌ها مبنی بر اعمال نظر استانداران در ارتباط با اجازه ندادن برای خروج دام زنده از استان، براساس مدیریت قیمت دام زنده (سبک و سنگین) و جلوگیری از قاچاق آن، مقرر شد استانداران از هر گونه بخشی نگری در این ارتباط پرهیز کرده و نظرات کارشناسی خود را به دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار ارسال کنند.

  ستاد تنظیم بازار همچنین تصریح کرده بود که استانداران به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی استان‌ها باید ناظر و ضامن اجرای مصوبه‌های کارگروه ملی تنظیم بازار باشند.


قیمت لوازم و قطعات خودرو
قیمت آهن آلات
قیمت مصالح ساختمانی
قیمت پوشاک
قیمت کالای دیجیتال
قیمت لوازم خانگی
قیمت مواد غذایی